reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava medziročne stúpla o jedno percento

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVAR) evidovalo na konci júna 2013 v okrese Trnava 5479 ľudí bez práce.

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla 8,11 percenta. Medziročne stúpla nezamestnanosť v trnavskom okrese o jedno percento, pred dvoma rokmi bolo bez práce 6,55% ekonomicky aktívnych obyvateľov okresu.

V porovnaní s minulým mesiacom stúpla miera nezamestnanosti o 0,36 percenta.

Trnavský úrad práce evidoval v júni 123 voľných pracovných miest.

stavba

Ilustračné foto

V rámci Slovenska je nižšia nezamestnanosť ako v Trnave len piatich bratislavských okresoch (5,40 – 6,09%), v okresoch Senec (6,10), Galanta (7,22) a Pezinok (7,40).

Na opačnom konci sú okresy Poltár s 28-percentnou nezamestnanosťou, Revúca (31) a Rimavská Sobota, kde je bez práce 34 percent ľudí.

V rámci Trnavského kraja dosiahla nezamestnanosť v júni 9,81 percenta. Pred rokom bolo v kraji bez práce 8,5% obyvateľov kraja.

Na Slovensku bolo v júni bez práce 415-tisíc ľudí a miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla 14,25 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2013 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.