reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava prekročila v júli hranicu 5 percent, medziročne sa zdvojnásobila

Miera evidovanej nezamestnanosti za mesiac júl 2020 dosiahla v okrese Trnava podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) 5,07%.

V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom vzrástla miera evidovanej nezamestnanosti o 0,30 percenta, pri medziročnom porovnaní s júlom 2019 je nárast počtu ľudí bez práce takmer dvojnásobný.

V okrese Trnava bolo k 31. júlu 2020 evidovaných 3588 uchádzačov o zamestnanie, čo je oproti predchádzajúcemu mesiacu o 231 viac.

Z tohto počtu bolo 3389 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania, čo predstavuje medzimesačný nárast o 214 disponibilných uchádzačov.

Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.

Pred rokom, na konci júla 2019, bolo v okrese Trnava bez práce 2,63% ľudí, úrad práce evidoval 1743 disponibilných nezamestnaných.


Úrad práce v Trnave

Ilustračné foto

Z celoštátneho pohľadu nezamestnanosti je okres Trnava na šestnástom mieste zo všetkých okresov Slovenska.

Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Bratislava V (3,57%), Bratislava I (3,94%) a Hlohovec (4,20%).

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 31. júlu 2020 úroveň 7,65%, čo predstavuje oproti minulému mesiacu nárast o 0,25%.

Medziročne vzrástla nezamestnanosť na Slovensku o 2,68%.

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2020 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nezamestnanosť v okrese Trnava prekročila v júli hranicu 5 percent, medziročne sa zdvojnásobila”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.