reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava stúpla v marci len nepatrne. Aktuálne dosahuje necelých 2,7 percenta

Na konci marca 2020 evidoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave na území okresu 2,66 – percentnú mieru evidovanej nezamestnanosti. V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom vzrástla nezamestnanosť o 0,13 percenta.

V okrese Trnava bolo k 31. marcu 2020 evidovaných 2005 uchádzačov o zamestnanie. Z tohto počtu bolo 1766 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania.

Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.

Miera evidovanej nezamestnanosti, vypočítaná z uchádzačov, ktorí sú okamžite schopní nastúpiť do zamestanania, tak dosiahla v marci 2,66 percenta.

Vo februári bolo na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave evidovaných o 46 ľudí menej.

Ilustračné foto

Medziročne narástla miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava o 0,52%.

Na konci marca minulého roka v evidencii úradu práce 2,17 percenta ľudí.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch môže prísť vplyvom súčasnej krízy k miernemu nárastu počtu nezamestnaných aj v trnavskom regióne.

Podľa informácií agentúry TASR trnavský úrad práce, sociálnych vecí a rodiny mal v polovici apríla nahlásené tri hromadné prepúšťania.

Dve z nich sa majú dotknúť spolu 126 ľudí v odvetví strojárstva a herného priemyslu. Ďalšie prepúšťanie má zasiahnuť 119 ľudí zo strojárskej firmy, v tomto prípade však podľa riaditeľa úradu Igora Válka nejde o spojitosť s koronakrízou a bude prebiehať od júna do decembra 2020.

Z celoštátneho pohľadu nezamestnanosti je okres Trnava na desiatom mieste zo všetkých okresov Slovenska.

Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Trenčín a Bratislava V (2,08%) a Hlohovec (2,27%).

Na opačnom konci sú okresy Revúca (13,89%), Kežmarok (15,04) a Rimavská Sobota (16,19).

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 31. marcu 2020 úroveň 5,19%.

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2020 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nezamestnanosť v okrese Trnava stúpla v marci len nepatrne. Aktuálne dosahuje necelých 2,7 percenta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.