reklama

Očkovanie bez predchádzajúcej registrácie v Trnavskom kraji cez víkend pokračuje

Počas najbližšieho víkendu 17. – 18. júla 2021 bude Trnavský samosprávny kraj pokračovať v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 vo svojich piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. Zaočkovaní budú záujemcovia vo veku 16 a viac rokov s predchádzajúcou registráciou, ako aj bez nej.

„Minulý víkend sme zaočkovali vyše 16-tisíc ľudí, z ktorých až 1500 prišlo bez predchádzajúcej registrácie. Očkovanie bolo plynulé, nezaznamenali sme dlhšie čakacie doby. Preto sme sa rozhodli v tomto prístupe pokračovať. Našou ambíciou je čo najviac zrýchliť a zjednodušiť očkovanie. Osloviť chceme aj ľudí, ktorí sú časovo zaneprázdnení alebo menej technicky zdatní na vyplnenie online registračného formulára. Všetkých pozývam do niektorého z našich piatich veľkokapacitných očkovacích centier,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že dohoda o očkovaní bez predchádzajúcej regisrácie vo všetkých krajoch sa zrodila na rokovaní zástupcov SK 8 s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským v utorok 13. júla 2021.


Očkovacie centrum v Strednej zdravotníckej škole v Trnave

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V sobotu 17. júla 2021 sa bude dať zaočkovať bez registrácie vakcínou Pfizer/BioNTech v Dunajskej Strede na SOŠ rozvoja vidieka od 8.00 do 17.00, v spoločenskom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch od 8.00 do 16:00, v Strednej zdravotníckej škole Skalica od 8.00 do 18.00, v Strednej zdravotníckej škole v Trnave od 10.00 do 14.00.

V nedeľu 18. júla 2021 bude možnosť dať sa zaočkovať vakcínou Moderna v priestoroch Športovej haly v Trnave od 7.00 do 11.00, následne od 11.00 do 17.00 vakcínou od Pfizer/BioNTech.

V týchto časoch sa môžu dostaviť aj ľudia na druhú dávku očkovania vakcínami Pfizer/BioNTech alebo Moderna, ktorí majú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní. V tomto prípade je potrebné sa preukázať potvrdením o prvom očkovaní.

Očkovacia látka Moderna je určená pre záujemcov od 18 rokov vrátane. Vakcína od Pfizer/BioNTech sa podáva pre ľudí od 16 rokov vrátane. Neplnoletí záujemcovia (s vekom 16 a 17 rokov vrátane) musia na očkovanie prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej dávky vakcíny.

Dôležité informácie: potrebné je priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky.

Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu.

Dotazník – Anamnestické otázky pre pacienta si môžete stiahnuť tu.

Poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní je k dispozícii tu.

Dokumenty je možné vypísať aj na mieste, ak si ich vytlačíte a vypíšete doma, ušetríte čas sebe aj ostatným v očkovacom centre.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Harmonogram očkovania bez predchádzajúcej registrácie:

Sobota 17. júla 2021

VKOC Dunajská Streda, SOŠ rozvoja vidieka

Čas očkovania: 8:00 – 17:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 16 rokov vrátane)

VKOC Piešťany, Kúpeľný ostrov

Čas očkovania: 8:00 – 16:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 16 rokov vrátane)

VKOC Trnava, Stredná zdravotnícka škola

Čas očkovania: 10:00 – 14:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 16 rokov vrátane)

VKOC Skalica, Stredná zdravotnícka škola

Čas očkovania: 8:00 – 18:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 16 rokov vrátane)

Nedeľa 18. júla 2021

VKOC Trnava, športová hala Družba

Čas očkovania: 11:00 – 17:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 16 rokov vrátane)

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2021 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.