reklama

Trnavu a okolie navštívila vlani len asi štvrtina turistov v porovnaní s obdobím pred pandémiou

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj (KOCR) vyhodnotila údaje o počte turistických návštevníkov v regióne v roku 2021.

Dáta spracované KOCR Trnavský kraj ukazujú, že aj v roku 2021 pokračoval útlm v cestovnom ruchu, ktorý odštartovala celosvetová pandémia. Počty turistov v Trnave ani v Trnavskom kraji sa vlani ani zďaleka nepriblížili údajom spred roka 2020.

„Najviac postihnuté poklesom návštevníkov boli najmä mestské destinácie. Destinácia Trnavský kraj zážitkov bola v roku 2021 najmä výletnou destináciou pre domácich návštevníkov, ktorí sa v destinácii priemerne zdržiavali jeden až dva dni,“ konštatuje KOCR.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Počet návštevníkov v okrese Trnava v roku 2021 dosiahol podľa údajov Štatistického úradu SR a dát KOCR Trnavský kraj celkom 21 449. Pre porovnaie v roku 2019 to bolo takmer 78-tisíc, v roku 2018 viac ako 70-tisíc.

Počet prenocovaní dosiahol v okrese Trnava vlani 52 410, v roku 2019 to bolo vyše 183-tisíc, rok predtým 172-tisíc.

Najviac zahraničných turistov navštívilo okres Trnava z Českej republiky, Nemecka a Poľska.

V čele sú okresy Dunajská Streda a Piešťany

Najviac návštevníkov v rámci Trnavského kraja zavítalo v roku 2021 do okresu Dunajská Streda, viac ako 86-tisíc. V okrese Piešťany zaznamenali takmer 77-tisíc turistov.

V počte prenocovaní jednoznačne dominuje okres Piešťany (419-tisíc), pred Dunajskou Stredou (270-tisíc), tretí je okres Trnava (52-tisíc), štvrtá Galanta (23-tisíc).

Z pohľadu celého Trnavského kraja zaznamenali dáta ŠÚ SR a KOCR v roku 2021 spolu 214-tisíc návštevníkov. Rekordné číslo pred pandémiou je z roku 2019, kedy prišlo do nášho kraja 433-tisíc návštevníkov.

Počet prenocovaní na území Trnavského kraja dosiahol vlani 856-tisíc, dva roky predtým to bolo vyše 1,5 milióna.

Poslaním organizácie KOCR Trnavský kraj je podporovať a vytvára podmienky na destinačný rozvoj cestovného ruchu na území Trnavského kraja. Zároveň má vytvárať dobré podmienky pre destinančný marketing a propagáciu zážitkových produktov, kvalitných služieb a rozvoj infraštruktúry.

Založená bola na jeseň v roku 2018, oficiálne začala pôsobiť na začiatku roka 2019. Jej členmi sú Trnavský samosprávny kraj, Oblastná organizácia cestovného ruchu (OO CR) Región Trnava, OO CR Rezort Piešťany a OO CR Žitný ostrov – Csallóköz.

Turistickú destináciu Trnavský kraj prezentuje sloganom Trnavský kraj zážitkov.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2022 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.