reklama

Vznikla Krajská organizácia cestovného ruchu. Vytvorí model podpory budovania destinácie Trnavský kraj

Novým impulzom pre cestovný ruch v Trnavskom samosprávnom kraji je vznik Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR). Jej úlohou bude podpora propagácie kraja, regionálnych produktov či služieb, ale aj podpora malých a stredných podnikateľov.

„Teší ma, že systémová zmena stratégie župy v podpore cestovného ruchu má ďalší konkrétny výsledok. Podarilo sa nám združiť kľúčových aktérov v cestovnom ruchu v kraji a zakladáme KOCR. Považujem to za najlepší funkčný model podpory budovania Trnavského kraja ako destinácie cestovného ruchu a zároveň ako značky kvality,” povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zakladateľskú zmluvu pre vznik KOCR podpísal trnavský župan Jozef Viskupič s oblastnými organizáciami cestovného ruchu: OOCR Rezort Piešťany, OOCR Trnava Tourism a OOCR Žitný Ostrov v utorok 8. januára 2019.

Predsedom KOCR sa stal trnavský vicežupan Pavol Kalman a výkonným riaditeľom bude Jaroslav Hric, riaditeľ Odboru cestovného ruchu, podpory podnikania a životného prostredia TTSK.


Zľava Peter Tremboš (Piešťany), Peter Nízl (Trnava), Jozef Viskupič a Gabriel Somogyi (Žitný Ostrov)

Úlohou KOCR bude predovšetkým podpora propagácie kraja z pohľadu cestovného ruchu a regionálnych produktov či služieb, v ktorých sa spája nielen jedinečnosť regiónu, ale aj podpora malých a stredných podnikateľov z kraja. Začiatok roka 2019 je bohatý na výstavy a veľtrhy cestovného ruchu, kde je zabezpečená aj účasť trnavskej župy a jednotlivých OOCR.

“Účasťou na veľtrhoch v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí, chceme priblížiť potenciálnym návštevníkom náš kraj ako atraktívnu destináciu. V januári a februári sa zúčastníme na veľtrhoch v Brne, Bratislave, Budapešti, Bruseli a vo Viedni,” poznamenal trnavský vicežupan Pavol Kalman.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2019 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Vznikla Krajská organizácia cestovného ruchu. Vytvorí model podpory budovania destinácie Trnavský kraj”

  1. 1
    Milada says:

    Zbytočne vyhodzené penáze. Ako vždy.
    Skoro ako Friško.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.