reklama

Rozvoj cestovného ruchu dostane v Trnave významný impulz. Vzniká organizácia destinačného manažmentu

Mesto Trnava v súvislosti so zasadnutím Vlády SR a schválením novely zákona o podpore cestovného ruchu nadviazalo spoluprácu s konzorciom poradenských spoločností. Cieľom kooperácie je zabezpečenie profesionálneho postupu pri založení organizácie destinačného manažmentu (DMO), organizácie zameranej na podporu rozvoja a následného predaja produktov cestovného ruchu.

„Moderná marketingová centrála mesta Trnava realizovaná podľa zásad riadenia cestovného ruchu v krajinách ako je Rakúsko či Švajčiarsko, je príležitosťou pre zvýšenie príjmov mesta Trnava a podnikateľov z odvetvia cestovného ruchu. Preto sme sa rozhodli realizovať projekt založenia organizácie destinačného manažmentu. Potenciál Trnavy ako mesta turizmu je zrejmý, ale zároveň si uvedomujeme, že len potenciál nestačí. Je potrebné vytvárať produkty a realizovať moderné myšlienky, ktorý cestovný ruch v Trnave podstatne oživia,” vyjadril sa viceprimátor mesta Trnava Bystrík Stanko.

Trnava má potenciál. Pre zvýšenie počtu turistov však potrebuje najmä nové produkty a moderné marketingové metódy

Proces založenia DMO v Trnave sa rozbehol v júni tohto roka a je riadený prostredníctvom workshopov. Najbližší z nich sa uskutoční vo vinárstve TERRA PARNA v Suchej nad Parnou v piatok 19. augusta o 16. hodine.

Do tejto chvíle je do projektu zapojených viac ako 10 kľúčových hráčov v odvetví cestovného ruchu. Predmetom worskhopu bude tvorba konkrétnych marketingových a predajných konceptov, ktorých realizácia v období od septembra do decembra 2011 predznamená existenciu riadnej organizácie destinačného manžmentu. Samotný vznik fungujúcej DMO sa očakáva v januári 2012.

„Našim cieľom je, aby sa prípravného procesu organizácie destinačného manažmentu zúčastňovali všetci významní podnikatelia v turizme. DMO je projekt verejno-súkromného partnerstva, a preto bez masívnej podpory podnikateľov nie je možný. Doterajšia skúsenosť v Trnave je v tomto zmysle pozitívna,” prehlásil konateľ a konzultant spoločnosti Branding Slovakia Consultancy, s.r.o. Mgr. Peter Nízl.

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2011 1:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Rozvoj cestovného ruchu dostane v Trnave významný impulz. Vzniká organizácia destinačného manažmentu”

 1. 1
  koliha says:

  Niekto vie ako “opit poslancov rohlikom”, vytiahnut z nich nase peniaze a organizovat dalsie opijase na uz fungujucom.

  • 1.1
   deMayer says:

   na com fungujucom? turistickom ruchu v tt? evidentne roky v trnave sa nevie nikto hnut z miesta, tak skoro by som povedal “ktokolvek nam prosim pomozte!”

 2. 2
  Janov says:

  Konecne sa stretnu a spoja finacne i personalne zdroje vsetci ti, ktori vidia v rozvoji CR v Trnave a okoli sancu pre vznik novych pracovnych i podnikatelskych prilezitosti v perspektivnom segmente, v ktorom mame nevyuzite zdroje. Caka nas vela prace a investicii, nez bude co oslavovat!

 3. 3
  jop says:

  ak to bude funkcne tak drzim palce, ale ak to maju byt len uradnici sediaci na zadkoch hrajuci solitare tak to je onicom

 4. 4
  Kid says:

  Kedy bude mat konecne Trnava ako krajske mesto poriadny Aquapark?! Aj v tomto smere sme sto rokov za opicami a ludia z TT v lete utekaju z mesta na vsetky strany,lebo tu nic takeho neni. Taky aquapark na urovni je dalsie lakadlo ktore vie prilakat turistov.Takto sem pridu na par hodin a hned utekaju dalej.Samozrejme je toho ovela viacej co by sme v TT chceli,ale nema to sem ani vyznam pisat.

  • 4.1
   egon says:

   sak si ho urob!

   Poradcov ako na to (platenych aj tych zadarmo)je hromada.

   Niest vsak podnikatelske riziko dokaze len skutocny investor nie niejaky tlchuba ci “slovensky zamestnanec”, ktoremu padla a ma to v cele pazi.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.