reklama

Známy dokumentarista a reportér Stanislav Motl priblíži v knižnici menej známe fakty zo života Boženy Němcovej

V stredu 18. mája 2022 sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave stretnutie s obľúbeným a v Trnave častým hosťom Stanislavom Motlom.

Renomovaný český dokumentarista a novinár, jeden z najuznávanejších investigatívnych českých žurnalistov, pravidelne prináša svojim čitateľom a divákom autentické zážitky a dobrodružné príbehy.

V centre jeho pozornosti je najmä obdobie holokaustu a pátranie po nacistických zločincoch, ktorému sa začal venovať už ako redaktor časopisu Reflex a neskôr aj v rámci televízneho programu Na vlastní oči, venuje sa však aj iným témam.

Ako sám hovorí: „Adrenalin prostupuje mým životem. Hory, námořní expedice, lezení do jeskyní. Adrenalin prožívám třeba také v archivech, v knihovnách. A úplně nejvíce mě baví lidé, kteří po sobě zanechávají stopy, jsou prosti jakékoliv závisti či nenávisti – protože opravdu něco dokázali.“

A práve svoje objavy z archívu, tentokrát o živote českej spisovateľky Boženy Němcovej, priblíži návštevníkom knižnice.

Pripravil si zaujímavosti a pikantérie z jej života. Akú úlohu zohrala pri jej tvorbe láska? Alebo to bola len vášeň a sex? Príďte si vypočuť, čo povie Stanislav Motl.

Ľubica Malá
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2022 18:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.