reklama

Známy dokumentarista a reportér Stanislav Motl priblíži v knižnici menej známe fakty zo života Boženy Němcovej

V stredu 18. mája 2022 sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave stretnutie s obľúbeným a v Trnave častým hosťom Stanislavom Motlom.

Renomovaný český dokumentarista a novinár, jeden z najuznávanejších investigatívnych českých žurnalistov, pravidelne prináša svojim čitateľom a divákom autentické zážitky a dobrodružné príbehy.

V centre jeho pozornosti je najmä obdobie holokaustu a pátranie po nacistických zločincoch, ktorému sa začal venovať už ako redaktor časopisu Reflex a neskôr aj v rámci televízneho programu Na vlastní oči, venuje sa však aj iným témam.

Ako sám hovorí: „Adrenalin prostupuje mým životem. Hory, námořní expedice, lezení do jeskyní. Adrenalin prožívám třeba také v archivech, v knihovnách. A úplně nejvíce mě baví lidé, kteří po sobě zanechávají stopy, jsou prosti jakékoliv závisti či nenávisti – protože opravdu něco dokázali.“

A práve svoje objavy z archívu, tentokrát o živote českej spisovateľky Boženy Němcovej, priblíži návštevníkom knižnice.

Pripravil si zaujímavosti a pikantérie z jej života. Akú úlohu zohrala pri jej tvorbe láska? Alebo to bola len vášeň a sex? Príďte si vypočuť, čo povie Stanislav Motl.

Ľubica Malá
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2022 18:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.