reklama

Tretí ročník Jarmočných čriepok v Dome hudby ponúkne bohatý hudobný program, voňavé dobroty aj umeleckých remeselníkov

Trnavské osvetové stredisko a Trnavský samosprávny kraj prinášajú do historického centra Trnavy už 3. ročník podujatia Jarmočné čriepky. Po úspešných dvoch ročníkoch sa organizátori rozhodli pokračovať v tradícií a tak aj tento rok v tradičnom jarmočnom termíne 9. a 10. septembra 2022 sa dvor Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, ktorý je zároveň sídlom Trnavského osvetového strediska, stane dejiskom tohto podujatia, plného jarmočnej atmosféry aj bohatého viac žánrového programu.

Práve programom chcú prenesene zhmotniť názov sídla Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, aby v tomto krásnom prostredí znela predovšetkým hudba a to rôznych štýlov.

Pripravený je bohatý kultúrny program, ktorý odštartuje v piatok o 16.30 hod vystúpením domáceho detského folklórneho súboru Drienka.

FOTO: Trnavské osvetové stredisko

O 17.30 bude pódium patriť opäť domácim muzikantom, a to vynikajúcej Trnafskej cimbalofke. Po nich sa o 19.00 predstaví unikátny hudobný projekt mladej talentovanej speváčky Vanessy Šarközi, spolu s virtuóznym klaviristom Milošom Bihárym.

hudobná formácia Vanessa Šarközi & Miloš Biháry Gypsy Jazz Project, ktorá je už stálicou programu tohto podujatia, vytvára netradičné prevedenie cigánskych skladieb v modernom jazzovom šate s nádychom „gypsy“ štýlu.

Večer uzavrie temperamentné originálne zoskupenie slobodomyseľných muzikantov zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich ethno hudbou, a tým bude koncert kapely BALKANSAMBEL, ktorý začne o 21.00 hod.

Úvod sobotného programu bude patriť opäť domácim folkloristom, tentoraz to budú najmenší folkloristi z detského folklórneho súboru Trnavček, ktorých program začne o 15.00 hod.

Program bude pokračovať o 17.00 hod vystúpením speváka Tomáša Biháryho spoločne s cimbalovou kapelou pod vedením Mareka Špenáta, ktorej repertoár tvoria rôzne hudobné žánre a štýly, ako napríklad rómske, slovenské, české, maďarské, rakúske, nemecké, či židovské piesne.

O 19.00 hod začne koncert originálnej kapely SwinGang z Bratislavy, ktorá sa snaží zachytiť a interpretovať špecifický štýl Jazz Manouche, alebo Gypsy Swing, pomocou vlastného hudobného jazyka vychádzajúceho z aktívneho štúdia autentických nahrávok.

S tohtoročnými Jarmočnými čriepkami sa rozlúčime spoločne s kapelou REBEL´S BAND, ktorá svojimi hitmi vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru od 21.00 hod.

FOTO: Trnavské osvetové stredisko

Počas obidvoch dní bude pre všetkých pripravený už od 10.00 hodiny Dvor chutí a remesiel, na ktorom budú svoje umelecké remeslo predvádzať ľudoví výrobcovia a na predaj ponúkať svoje všakovaké výrobky z dreva, keramiky, handmade textilné výrobky a iné.

K jarmoku neodmysliteľne patrí chutné jedlo, jarmočné špeciality, dobré vínko či burčiak, o ktoré aj tento roku nebude núdza.

Na podujatie je vstup voľný, príďte zažiť kúsky z jarmoku – JARMOČNÉ ČRIEPKY.

Veronika Behúlová
Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2022 6:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.