reklama

Volejbalový tím Hit UCM vstupuje do jubilejnej desiatej sezóny, po siedmy raz sa predstaví v extralige

Cez víkend sa začína Niké extraliga vo volejbale žien 2022-23. Po siedmy raz sa v nej predstaví trnavský tím Hit UCM.

Hit UCM Trnava v 1. kole cestuje k nováčikovi do Žiliny, kde sa predstaví v nedeľu 25. septembra od 17.00 hod. Tím pod vedením kapitánky Tatiany Grófovej, ktorá prestúpila pred rokmi práve zo žilinského volejbalového klubu, sa bude v sezóne 2022 – 2023 snažiť dosiahnuť dlho očakávaný úspech.

Nasledujúca extraligová sezóna bude pre Trnavčanky jubilejná. Už 10 rokov pravidelne štatutári Volejbalového oddielu Hit Trnava – Miloslav Duchoň a rektor/ka Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave podpisujú zmluvu o spolupráci, ktorou v kooperácii s Mestom Trnava vytvárajú základné podmienky pre činnosť vrcholového volejbalového družstva žien Hit UCM Trnava.

V nasledujúcej sezóne 2022-23 Niké extraligy žien štartuje 10 družstiev. Okrem Hit UCM Trnava sú nimi Slávia EÚ Bratislava, UKF Nitra, VK Nové Mesto nad Váhom, VK Pirane Brusno, VKP Bratislava, VK Prešov, ŠVK Pezinok, VK UNIZA Žilina a Projekt RD SVF.


Hráčky a realizačný tím Hit UCM Trnava v sezóne 2022/23

Horný rad zľava: Peter Václavek (asistent trénera), Radovan Erent (kondičný tréner), Samuel Rosinský (štatistik), Vanesa Sukovská, Lucia Poláčková, Ivana Povrazníková, Karin Sadloňová, Róberta Kotuličová, Timea Mlynarčíková, Rastislav Filípek (hlavný tréner), Adrián Červený (asistent trénera).
Dolný rad zľava: Adriána Límová, Natália Jánošíková, Paulína Čerpáková, Martina Tomčíková, Alžbeta Pagáčová, Tatiana Grófová (kapitánka), Sofia Sivičeková, Michaela Rosinská, Emma Chovanová

Niké extraliga žien je rozdelená do troch častí. Prvá časť sa začína 24. septembra 2022 a odohrá sa systémom každý s každým doma a vonku.

Druhú časť odohrajú v dvoch skupinách 1-4 a 5-9. Tretťou časťou je play off ôsmich družstiev, tím na 9. mieste sa zúčastní prelínacej súťaže (RD SVF nepokračuje).

Domáce zápasy odohrá Hit UCM Trnava v Mestskej športovej hale v Trnave, hracím dňom je sobota d 19.00 hod. Zápasy odvysiela online Niké TV.

Prvý domáci zápas Trnavčaniek je na programe v nedeľu 2. októbra a sledovať ho môžete aj v priamom prenose na TV JOJ ŠPORT.

Oficiálnymi partnermi Hit UCM Trnava 2022 – 2023 sú Domová správa, s.r.o., Bestrent, s.r.o., Niké, a.s., Prosman a Pavlovič – advokátska kancelária, Demišport plus, s.r.o. (Erima), Aquapark Trnava, Merkur pub a restaurant, Sattbau, s.r.o., Autoškola Mochito, Záhradné centrum BEGA, Bright, s.r.o., Vinárstvo Andrej Holka, Golf Trnava, SWAN, a.s., RBM sped, s.r.o., Trnavský samosprávny kraj, Spojená škola J. Herdu Trnava (Športové gymnázium), CALOS, s.r.o., Chillpoint, s.r.o.

Mediálnymi partnermi Hit UCM Trnava sú Trnavské rádio, Mestská televízia Trnava a intenetové portály trnavskyhlas.sk a trnava-live.sk.

Spolupráca medzi Volejbalovým oddielom Hit Trnava s Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa začala v roku 2012.

Do extraligy sa družstvo prebojovalo po štyroch sezónach v 1. lige, v najvyššej slovenskej súťaži pôsobí nepretržite od sezóny 2016-17.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2022 8:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.