reklama

Trnavské volejbalistky zostávajú bez prehry, v dramatickom zápase zdolali VKP Bratislava

V 4. kole Niké extraligy žien vo volejbale sa hral najpútavejší duel kola v Mestskej športovej hale v Trnave. Domáce Hit UCM Trnava privítali hráčky z VKP Bratislava. Bratislavčanky pricestovali aj s argentínskou liberkou Pelozovou, ktorá sa k tímu pripojila iba pred pár dňami po Majstrovstvách sveta v Holandsku a Poľsku.

Domáce Trnavčanky sa ale súperiek vôbec nezľakli a v prvom sete predviedli kvalitný kolektívny výkon. Na oboch stranách bolo vidieť nervozita, ktorá vyúsťovala do početných chýb.

Podobne aj v druhom sete vyhrávali počas celého setu domáce. K najviac bodúcej hráčke Zuzane Konárovej sa pridali aj ostatné spoluhráčky a súpera z Bratislavy zaskočili najmä kvalitne hrajúce stredové hráčky Límová a Sukovská.

V treťom a štvrtom sete sa však karta obrátila. Niektoré situácie domáce hráčky v koncovkách nezvládli a na strane hostiek sa čoraz viac presadzovala legionárka Murilo (získala 21 bodov v zápase), smečujúca z obrovskej výšky.

FOTO: Zuzana Branišová

O výsledku sa tak muselo rozhodovať až v piatom sete. V úvode tie-beaku vyhrávali hosťujúce hráčky pod vedením hlavného trénera Pavla Bernáta. Avšak od stavu 9:7 pre VKP zavelili Trnavčanky, povzbudzované v hľadisku početným publikom, na obrat a od tohto stavu dovolili hostkám uhrať iba jediný bod. Hráčky hlavného trénera Rastislava Filípka sa po záverečnej chybe súpera tešili už zo 4. víťazstva v rade.

Vo veľmi vyrovnanom výkone oboch družstiev rozhodli veľmi malé detaily a taktická príprava družstva, ktorú v tejto sezóne zabezpečuje Samuel Rosinský. Práve taktické striedania na servise a práca so servisom prinútila súpera k chybám na prihrávke.

V celkových individuálnych štatistikách v Niké extralige žien po 4. kole sú na čele Zuzana Konárová (81 bodov) a Michaela Rosinská (najlepšia hráčky zapasu) so 76 bodmi.

Hit UCM Trnava spolu s majstrovskou Sláviou EÚ Bratislava tak ostali v tomto súťažnom ročníku doposiaľ neporazenými. V tabuľke vedie Slávia pred Trnavou o jeden bod. Bez bodu v lige naďalaj zostáva VK Pirane Brusno.

Trnavčanky čaká náročný týždeň, keď svoje tréningové centrum presunuli na týždeň do Cífera, kde im starosta vytvoril priestor na tréningy v novej športovej hale.

V sobotu 22. októba 2022 cestujú do Pezinka a o týždeň 29. 10. 2022 privítajú o 19.00 hod. VK Nové Mesto nad Váhom. Zápasy je možné sledovať online na Niké TV aj bez registrácie.

HIT UCM TRNAVA – VKP BRATISLAVA 3:2 (19, 21, -17, -23, 10)

Rozhodovali: Kováč a Dovičovič, 250 divákov.

Hit UCM: Sivičeková 6, Rosinská 18, Límová 10, Povrazníková 16, Konárová 19, Sukovská 9, liberka Poláčková (Tomčíková 0, Jánošíková 1, Mlynarčíková 1). Tréner: R. Filípek.

VKP: Ta. Hrušecká 12, Smiešková 10, Štermenská 2, Murillo 21, Spevár 12, Matalíková 1, liberka Pelozo (Maťašová 2, Takáčová 0, Z. Písečná 13, Kohútová 1). Tréner: P. Bernáth.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) – Murillo (VKP Bratislava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Ťažký a dlhý zápas, číselne úplne vyrovnaný. Rozhodlo pár detailov, ktoré sme zvládli lepšie. Ťahali sme sa navzájom a aj po nejakej nevyhnutnej chybe bolo vidieť na našej strane lepšiu reakciu.“

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Bol ťažký, bojovný a emocionálny zápas s mnohými chybami na našej aj súperovej strane. V niektorých veciach sme niektoré situácie neustáli. Neubránili sme útoky zo zóny jedna. Mali sme nové libero, ktoré s nami bolo len tri dni, ale jej hra bude výborná. Ak by sme prehrali 1:3, bol by som mrzutejší, ale bojovnosťou sme dotiahli zápas do tajbrejku, ktorý sme ale nevyhrali.“

FOTO: Zuzana Branišová

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2022 22:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.