reklama

Divadelný ples v Zrkadlovej sále sa niesol v znamení kráľovského večera

Tretí januárový piatok sa do Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave vrátila noblesa historických bálov a plesov. V piatok 20. januára 2023 sa sem prišli zabaviť nielen Trnavčania a ľudia z blízkeho okolia. III. Divadelný ples prilákal do Trnavy aj plesajúcich z Nitry či Žiliny.

„Sme veľmi radi, že sa plesy v Zrkadlovej sále opäť stávajú tradíciou. Táto sála totiž vznikla práve pre tento účel, aby sa stala reprezentačným priestorom. Tradíciu veľkolepých plesov, ktorá má počiatok už v roku 1907, sme obnovili v roku 2019. Tento v poradí už tretí ročník divadelného plesu bol výnimočný tým, že sa konal prvýkrát v zrekonštruovanej Zrkadlovej sále. Takže atmosféra noblesných historických bálov bola absolútne autentická,“ povedala Lucia Mihálová, dramaturgička divadla poverená riadením umeleckého úseku.

FOTO: DJP / Jakub Kovalík

Celý ples sa niesol v znamení kráľovského večera na rozprávkovom mieste, čo podčiarkli kostýmy z inscenácie Mizantrop, v ktorých uvádzali ples herci a moderátori večera Michal Jánoš a Martin Križan spolu s Luciou Mihálovou.

Po úvodnom otvorení plesu nechýbalo ani predtancovanie a prvý valčík v podaní tanečníkov zo Súkromného tanečného konzervatória Dušana Nebylu, trojchodová večera, polnočný bufet, zábavný fotokútik a bohatá tombola.

Tanečnú zábavu rozprúdila nitrianska kapela Follow a DJ Dusky. Vrcholom večera bolo vyhlásenie kráľovnej a kráľa plesu, ktorých korunoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Zábava trvala do skorých ranných hodín.

FOTO: DJP / Jakub Kovalík

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2023 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.