reklama

Divadelný ples v Zrkadlovej sále sa niesol v znamení kráľovského večera

Tretí januárový piatok sa do Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave vrátila noblesa historických bálov a plesov. V piatok 20. januára 2023 sa sem prišli zabaviť nielen Trnavčania a ľudia z blízkeho okolia. III. Divadelný ples prilákal do Trnavy aj plesajúcich z Nitry či Žiliny.

„Sme veľmi radi, že sa plesy v Zrkadlovej sále opäť stávajú tradíciou. Táto sála totiž vznikla práve pre tento účel, aby sa stala reprezentačným priestorom. Tradíciu veľkolepých plesov, ktorá má počiatok už v roku 1907, sme obnovili v roku 2019. Tento v poradí už tretí ročník divadelného plesu bol výnimočný tým, že sa konal prvýkrát v zrekonštruovanej Zrkadlovej sále. Takže atmosféra noblesných historických bálov bola absolútne autentická,“ povedala Lucia Mihálová, dramaturgička divadla poverená riadením umeleckého úseku.

FOTO: DJP / Jakub Kovalík

Celý ples sa niesol v znamení kráľovského večera na rozprávkovom mieste, čo podčiarkli kostýmy z inscenácie Mizantrop, v ktorých uvádzali ples herci a moderátori večera Michal Jánoš a Martin Križan spolu s Luciou Mihálovou.

Po úvodnom otvorení plesu nechýbalo ani predtancovanie a prvý valčík v podaní tanečníkov zo Súkromného tanečného konzervatória Dušana Nebylu, trojchodová večera, polnočný bufet, zábavný fotokútik a bohatá tombola.

Tanečnú zábavu rozprúdila nitrianska kapela Follow a DJ Dusky. Vrcholom večera bolo vyhlásenie kráľovnej a kráľa plesu, ktorých korunoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Zábava trvala do skorých ranných hodín.

FOTO: DJP / Jakub Kovalík

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2023 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.