reklama

Radnica zrušila Reprezentačný ples mesta Trnava. Akciu chce pozdvihnúť a organizovať ju spoločne s TTSK

Vedenie trnavskej radnice po 22. rokoch zrušilo dlhoročnú tradíciu reprezentačných plesov.

Približne pred mesiacom – v decembri 2017 – schválilo mestské zastupiteľstvo rozpočet na rok 2018, ktorý počíta v príjmovej aj výdavkovej časti s organizovaním Reprezentačného plesu mesta Trnava v tomto roku.

“V roku 2018 sa uskutoční 23. ročník reprezentačného plesu mesta Trnava. Ples je obľúbeným kultúrno-spoločenským podujatím roka so zámerom podpory subjektov tretieho sektora pôsobiacich na území mesta z jeho finančného výťažku,” uvádza sa v rozpočte.

O niekoľko týždňov neskôr však mesto rozhodlo, že ples nebude.

Vedenie mesta prostredníctvom hovorcu Pavla Tomašoviča odkázalo, že v krátkom čase plánuje podpísať dohodu o spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom (TTSK) v oblasti kultúry.

“V tomto kontexte sa uvažuje aj o možnosti pozdvihnúť reprezentačný ples mesta na nadregionálnu úroveň a organizovať ho v spolupráci s TTSK, prípadne organizovať ho raz v réžii mesta Trnava a ďalší rok v réžii TTSK. Konečné rozhodnutie bude známe až po rokovaniach o spolupráci aj v iných oblastiach kultúry,” sprostredkoval úvahy radnice Tomašovič.


Príhovor primátora Petra Bročku počas reprezentačného plesu 2016

FOTO: Archív / (IM)

Trnavská radnica zároveň pripomína, že počas tohtoročnej sezóny sa uskutoční v Trnave viacero plesov.

“Týmto rozhodnutím nedošlo k výpadku možnosti pre občanov stráviť fašiangové obdobie plesovou zábavou,” tvrdí radnica.

Časť finančných prostriedkov naplánovaných na tohtoročný reprezentačný ples má byť použitých na posilnenie plesu seniorov.

Reprezentačný ples mesta Trnava bol po minulé roky nielen miestom pre zábavu, ale aj priestorom pre stretnutia Trnavčanov.

Na plese sa stretávali so zástupcami radnice obyvatelia mesta, predstavitelia spoločenského, kultúrneho, politického či športového života, domáci podnikatelia, zástupcovia univerzít, rôznych organizácií a inštitúcií.

Dôležitou súčasťou podujatia bol jeho charitatívny rozmer. Predstavitelia mesta každoročne odovzdali výťažok z plesu v hodnote viac ako 4000 eur trnavským organizáciám, ktoré sa venujú ťažko telesne a mentálne hendikepovaným deťom, mládeži aj dospelým.

“Prirodzene, budeme hľadať aj možnosti, ako pomôcť tým charitatívnym aktivitám, ktoré boli v minulosti samosprávou podporené z výťažku plesu,” poznamenal P. Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2018 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica zrušila Reprezentačný ples mesta Trnava. Akciu chce pozdvihnúť a organizovať ju spoločne s TTSK”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.