reklama

Winter JazzFest 2023: Do Trnavy zavíta aj klavírny virtuóz svetového mena Antonio Farao

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť – o.z. pripravili v poradí VIII. ročník zimného jednodňového jazzového festivalu v najstaršom slobodnom kráľovskom meste Winter JazzFest Trnava 2023.

Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave privíta priaznivcov kvalitnej hudby na VIII. ročníku festivalu Winter JazzFest Trnava a uvedie umelcov európskeho aj svetového formátu. ktorí sú ako vždy, garanciou nezabudnuteľných hudobných zážitkov.

Headlinerom celého večera bude jednoznačne jeden z najvýznamnejších jazzmanov v celej Európe, virtuózny klavirista a leader európskej jazzovej scény, ktorý už v mladom veku uchvátil svetovú kritiku aj publikum – Antonio Farao (na snímke).

Dnes ho prestížne jazzové médiá prirovnávajú k najväčším klaviristom v histórii jazzu a vypredáva koncertné sály po celom svete. Na konte má nespočetné množstvo nahratých albumov (jeden z nich aj v slávnom štúdiu Abbey Road), a tiež spolupráce v rámci širokého spektra umelcov.

Od legiend ako Jack DeJohnette, Benny Golson cez Marcusa Millera až po taliansku popovú hviezdu Mina či ikonického rappera Snoop Dogga. V Trnave sa predstaví so svojim triom, ktoré tvoria jeho krajan Carlo Bavetta na kontrabas a popredný srbsko-rakúsky bubeník Vladimir Kostadinović.

Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia bude aj tento rok pôvabná mladá jazzová speváčka Kristína Mihaľová. Tá spolu s talentovaným gitaristom Jakubom Šedivým patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény a na Winter JazzFest Trnava sa vracajú po troch rokoch.

Odvtedy expandovali na zahraničný trh a ich duo Lash&Grey je dielo, ktoré spľňa najprísnejšie kritéria v celom hudobnom svete.

Okrem zaslúžene rastúcej popularity pravidelne zbierajú významné ocenenia. Medzi inými cenu Anděl, Radio_head Award a i. Kristínu ako jedinú európanku vybrala americké porota do finále speváckej súťaže Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition.

Tentokrát však na pódiu nebudú sami a sú špeciálnymi hosťami elitného česko-slovenského tria Bugala – Balzar – Valihora.


Martin Valihora

Týchto medzinárodne etablovaných umelcov netreba domácemu publiku zvlášť predstavovať. Ich individuálne nterpretačné umenie sa snúbi s kompaktnosťou jazzového tria a každé ich vystúpenie zanechá výraznú stopu.

Úvod festivalu bude už tradične patriť mladej generácii slovenských talentov. Formácia Hip-zz sa orientuje na rôzne žánre v spojení s jazzom, najmä hip-hop, R’n’b, neo-soul. Taktiež využívajú zvuky DJ-ských “scratchov”.

Hráči tohto zoskupenia študujú na prestížnych jazzových školách v Grazi, na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne či Berklee College v Bostone a hrávajú s poprednými slovenskými a českými interpretmi.

V rámci festivalového dňa sa v KC Malý Berlín uskutoční aj ODJF MasterClass – hudobné workshopy, tentoraz v podaní Martina Valihoru a Michala Bugalu v čase od 16.00 do 18.00.

Winter JazzFest Trnava 2023 sa uskutoční s finančnou podporou Mesta Trnava.

Program festivalu:
• Hip-zz (SK)
• BUGALA-BALZAR-VALIHORA FT. LASH & GREY (SK/CZ)
• ANTONIO FARAO TRIO (IT/SRB)

Vstupné: 25 eur

Predpredaj vstupeniek:
https://www.ticketportal.sk/event/Winter-JazzFest-Trnava-2023?idp=190934#modalVyberPocetMiest20 a predajné miesta Ticketportal

Hlavní partneri:
IQ4House
Flitt
Prosman & Pavlovič, advokátska kancelária

ODJF MasterClass

One Day Jazz Festival v spolupráci s Winter JazzFestom Trnava prichádza s ponukou edukatívnych stretnutí s domácimi aj zahraničnými hudobníkmi, ktorí pôsobia na medzinárodnej hudobnej scéne v podobe masterclass workshopov v rôznych mestách po Slovensku.

Profesionáli ako aj laická verejnosť sa má takto možnosť stretnúť v interaktívnej komunikácii so svetovými osobnosťami v oblasti hudby. Na týchto stretnutiach majú priaznivci hudobného umenia možnosť načerpať vzácne vedomosti a skúsenosti zo svetových pódií, ako aj rôzne dalšie zaujímavosti spoza opony a zo života profesionálnych hudobníkov.

Ako tvorit a realiztovať umenie v oblasti hudby a výrazne tým dopomôcť k napredovaniu jednotlivcov ako aj k celému vývoju hudobnej scény v krajine.

Na ODJF MasterClass 25. 2. 2023 sa v 60-minútových blokoch predstavia Michal Bugala o 16:00 a Martin Valihora o 17:00, pred začiatkom festivalu Winter Jazz Fest Trnava v KC Malý Berlín v Trnave.

Záujemcovia, ktorií si zakúpia vstupenku na Winter Jazz Fest Trnava majú vstup na ODJF MasterClass zdarma. Pre účastnikov samotných workshopov je vstupné 10 eur.

Harmonogram ODJF MasterClass:

16:00 – Martin Valihora
17:00 – Michal Bugala 

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2023 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.