reklama

Generácia Z ovládne Winter JazzFest Trnava 2020

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť – o.z. prinášajú jubilejný V. ročník zimného jednodňového jazzového festivalu v najstaršom slobodnom kráľovskom meste Winter JazzFest Trnava 2020.

Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave sa stane už po tretíkrát domovom pre priaznivcov kvalitnej hudby, no najmä znamenitých umelcov, ktorí sú garanciou nezabudnuteľných hudobných zážitkov. Tohtoročný Winter JazzFest Trnava však hrdo prezentuje “crème de la crème” najmladšej generácie slovenskej hudobnej scény.

Najväčším lákadlom posledného februárového piatku bude bezpochyby iba 9-ročný hudobný multi-talent, zázračný basgitarista Aron Hodek, ktorý svojím inštrumentálnym prejavom zaujal už takmer celý hudobný svet.

Pravidelne navštevuje Los Angeles a dostáva vždy nové ponuky na spoluprácu od svetových interpretov a producentov.


Aron Hodek

Vo svojom sólovom projekte Aron TheBassist ho doprevádza domáca špička. Jeho starší brat David Hodek má podobnú kariéru ako Aron už za sebou, napriek svojmu mladému veku už spolupracoval s nespočetným množstvom prvotriednych umelcov a dnes je z neho medzinárodne rešpektovaný hudobník.

Zostavu dopĺňajú mená, ktoré netreba zvlášť predstavovať – Michal Bugala, Eugen Vizváry a Richard Csino.

Ako hlavný Aronov hosť a headliner festivalu sa predstaví jedna z najvýraznejších postáv súčasného jazzu, výnimočný saxofonista a uznávaný raper v jednej osobe, jedinečný Soweto Kinch z Veľkej Británie.

Popri plejáde významných hudobníkov, s ktorými spolupracoval, je zaujímavý fakt, že ho k produkcii svojho plánovaného jazzového albumu oslovila hviezdna Amy Winehouse, bohužiaľ, jej predčasná smrť to znemožnila.


Soweto Kinch

Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia bude tento rok pôvabná mladá jazzová speváčka Kristína Mihaľová. Tá spolu s talentovaným gitaristom Jakubom Šedivým patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény.

Na naše pomery neobyčajné duo vyhralo súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež sútaž JazzStartUp 2019.

V roku 2019 si ich svetová jazzová legenda Dianne Reeves vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise. Sú nominovaní v ankete Rádia_FM – Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. V roku 2020 plánujú vydať svoj debutový album.

O energické “entrée” sa postará formácia vedená ďalšou neobyčajnou postavou. Stále len 16-ročný hráč na bicie nástroje Mattia Müller zbiera hudobné ocenenia a expanduje na domácej hudobnej scéne raketovým tempom.

Líder MattiaBoyzz je okrem svojich inštrumentálnych zručností aj nádejným autorom, čoho dôkazom sú ceny v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a v súťaži JAZZ Start up. Treba pripomenúť, že priemerný vek zoskupenia je 21 rokov.

Príďte a buďte priamymi svedkami prerodu súčasných mladých umelcov na budúce osobnosti hudobnej scény aj za hranicami našej krajiny. Oplatí sa to!

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava a Fondu na podporu umenia.

Udalosť: Winter JazzFest Trnava
Miesto: Kultúrne centrum Malý Berlín, Štefánikova ul. 4, 917 01 Trnava
Dátum a čas: 28. 2. 2020, 19.00h

Program:
MattiaBoyzz (SK)
KRISTÍNA MIHAĽOVÁ & JAKUB ŠEDIVÝ (SK)
ARON THE BASSIST ft. SOWETO KINCH (SK/GB)

Vstupné: € 15,-

Predpredaj vstupeniek: Ticketportal (link)

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2020 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.