reklama

Spisovateľ a publicista Michal Hvorecký navštívi Knižnicu Juraja Fándlyho

Spisovateľa a prekladateľa Michala Hvoreckého netreba čitateľom a čitateľkám osobitne predstavovať. Mnohými literárnymi cenami ovenčený autor píše poviedky, romány a tiež publicistiku.

Čitatelia ho poznajú aj z pravidelných článkov v mienkotvorných denníkoch. Okrem prózy je autorom divadelnej hry Slovenský inštitút, jedna komédia (2009). Jeho knihy vyšli v prekladoch do desiatich jazykov, sám Hvorecký z nemčiny preložil niekoľko divadelných hier, tri reportážne knihy a komiks.

Už vo februári knižnica avizovala jeho návštevu, zrušila ju však choroba, takže až v pondelok 3. apríla 2023 sa uskutoční sľubovaná návšteva Michala Hvoreckého v Trnave.

Vzhľadom k tomu, že v roku 2022 mu vyšla nová kniha pre najmenších čitateľov pod názvom LEBOPRETO, poteší o 9,30 hod. svojím rozprávaním školopovinné deti v herni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave a o 11,00 hod. bude hosťom pobočky knižnice na Tulipáne – v Základnej škole na Gorkého ulici.

Popoludní o 17,00 hod. privíta čitáreň knižnice dospelých čitateľov, tých, ktorí čítajú jeho knihy či publicistiku, alebo sa chcú s jeho tvorbou a myšlienkami zoznámiť.

Podujatie bude moderovať Ukrajinka žijúca v Trnave Anna Siedykh. Literárne orientovaní návštevníci poznajú túto absolventku bakalárskeho štúdia v odbore masmediálnej komunikácie na FMK UCM v Trnave z jej pôsobenia v rámci štipendijného programu Nádvorie Kampus.

Anna sa po škole vrátila naspäť na Ukrajinu študovať literárne štúdiá na prestížnej Kyjevsko-Mohyljanskej akadémii, vojna však jej plány prerušila a aktuálne našla opäť útočisko v našom meste. Michala Hvoreckého bude spovedať najmä o jeho novom preklade románu Domov od Judith Hermann, ale aj o jeho pohľade na literatúru a súčasnú spoločnosť.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2023 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.