reklama

Knižnica Juraja Fándlyho organizuje trojdňový maratón podujatí Dni detskej knihy 2019

Festival kníh pre deti a mládež sa každoročne uskutočňuje v inom meste Slovenskej republiky, vždy v inej knižnici. Táto dlhoročná tradícia je spojená s oslavami Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorým je 2. apríl – deň narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Blížiaci sa 36. ročník celoslovenského podujatia DNI DETSKEJ KNIHY organizuje Knižnica Juraja Fándlyho (KJF) v Trnave v dňoch 9. – 11. apríla 2019.

Slávnostné otvorenie sa uskutoční v Divadle Jána Palárika v Trnave, ktoré uvedie pre deti divadelné predstavenie Malý princ,
najznámejšie literárne dielo francúzskeho spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho.

“Pre detských čitateľov a priaznivcov detskej literatúry je pripravený bohatý a zaujímavý program, v rámci ktorého sa konajú mnohé stretnutia s významnými slovenskými spisovateľmi a ilustrátormi, ktorí sa venujú tvorbe pre deti. Hlavným cieľom festivalu je motivovať deti k čítaniu a k pravidelnej návšteve knižnice a umožniť im osobne sa stretnúť s tvorcami kníh,” priblížila Emília Dolníková z KJF.

Viaceré akcie v rámci festivali kníh pre deti a mládež sa uskutočnia na rôznych miestach – priamo v knižnici, jej pobočkách, v múzeu, základných školách v meste, ale aj v jeho okolí.


DNI DETSKEJ KNIHY 2019

Počas troch dní sa uskutoční 28 podujatí, na ktorých sa zúčastnia známe osobnosti detskej literatúry a ilustrátori, akými sú: Hana Košková, Petra Nagyová-Džerengová, Ľubica Kepštová, Margit Garajszki, Marta Hlušíková, Toňa Revajová, Kristína Baluchová, Simona Čechová, Roman Brat, Miroslav Regitko, Martin Kellenberger, Juraj Martiška, Silvester Lavrík, Branislav Jobus, Danuša Faktorová – Dragulová, Xénia Faktorová, Svetlana Majchráková, Andrea Gregušová, Miroslava Varáčková, Zuzana Kubašáková, Stanislav Repaský, Peter Bolaček, Marja Holecyová, Danica Pauličková, Mária Vrkoslavová, Gabriela Spustová, Beáta Kuracinová Vargová a Oksana Lukomska.

Súčasťou tohto trojdňového maratónu stretnutí je aj celoslovenský seminár pod názvom FANTÁZIA ČÍTANIA určený pre pedagógov materských a základných škôl a knihovníkov.

Seminár bude 10. apríla 2019 v Aule Trnavskej univerzity Pazmaneum a v poobedňajších hodinách budú prebiehať dva workshopy.

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pre svojich hostí zabezpečila prehliadku mesta, vystúpenie trnavskej skupiny GEMINI – IRISH MUSIC a Aprílové čítanie členov Fóra humoristov.

Pre širokú verejnosť bude sprístupnená výstava ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ 2017, ktorá sa bude nachádzať v hlavnej budove knižnice do konca apríla. Gestorom celého podujatia je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti a Slovenská sekcia IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu).

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.
Finančne ho podporil aj Trnavský samosprávny kraj, zriaďovateľ knižnice.

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2019 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Knižnica Juraja Fándlyho organizuje trojdňový maratón podujatí Dni detskej knihy 2019”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.