reklama

Knižnica Juraja Fándlyho organizuje trojdňový maratón podujatí Dni detskej knihy 2019

Festival kníh pre deti a mládež sa každoročne uskutočňuje v inom meste Slovenskej republiky, vždy v inej knižnici. Táto dlhoročná tradícia je spojená s oslavami Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorým je 2. apríl – deň narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Blížiaci sa 36. ročník celoslovenského podujatia DNI DETSKEJ KNIHY organizuje Knižnica Juraja Fándlyho (KJF) v Trnave v dňoch 9. – 11. apríla 2019.

Slávnostné otvorenie sa uskutoční v Divadle Jána Palárika v Trnave, ktoré uvedie pre deti divadelné predstavenie Malý princ,
najznámejšie literárne dielo francúzskeho spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho.

“Pre detských čitateľov a priaznivcov detskej literatúry je pripravený bohatý a zaujímavý program, v rámci ktorého sa konajú mnohé stretnutia s významnými slovenskými spisovateľmi a ilustrátormi, ktorí sa venujú tvorbe pre deti. Hlavným cieľom festivalu je motivovať deti k čítaniu a k pravidelnej návšteve knižnice a umožniť im osobne sa stretnúť s tvorcami kníh,” priblížila Emília Dolníková z KJF.

Viaceré akcie v rámci festivali kníh pre deti a mládež sa uskutočnia na rôznych miestach – priamo v knižnici, jej pobočkách, v múzeu, základných školách v meste, ale aj v jeho okolí.


DNI DETSKEJ KNIHY 2019

Počas troch dní sa uskutoční 28 podujatí, na ktorých sa zúčastnia známe osobnosti detskej literatúry a ilustrátori, akými sú: Hana Košková, Petra Nagyová-Džerengová, Ľubica Kepštová, Margit Garajszki, Marta Hlušíková, Toňa Revajová, Kristína Baluchová, Simona Čechová, Roman Brat, Miroslav Regitko, Martin Kellenberger, Juraj Martiška, Silvester Lavrík, Branislav Jobus, Danuša Faktorová – Dragulová, Xénia Faktorová, Svetlana Majchráková, Andrea Gregušová, Miroslava Varáčková, Zuzana Kubašáková, Stanislav Repaský, Peter Bolaček, Marja Holecyová, Danica Pauličková, Mária Vrkoslavová, Gabriela Spustová, Beáta Kuracinová Vargová a Oksana Lukomska.

Súčasťou tohto trojdňového maratónu stretnutí je aj celoslovenský seminár pod názvom FANTÁZIA ČÍTANIA určený pre pedagógov materských a základných škôl a knihovníkov.

Seminár bude 10. apríla 2019 v Aule Trnavskej univerzity Pazmaneum a v poobedňajších hodinách budú prebiehať dva workshopy.

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pre svojich hostí zabezpečila prehliadku mesta, vystúpenie trnavskej skupiny GEMINI – IRISH MUSIC a Aprílové čítanie členov Fóra humoristov.

Pre širokú verejnosť bude sprístupnená výstava ILUSTRÁTORI OCENENÍ NA BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ 2017, ktorá sa bude nachádzať v hlavnej budove knižnice do konca apríla. Gestorom celého podujatia je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti a Slovenská sekcia IBBY (Medzinárodná únia pre detskú knihu).

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.
Finančne ho podporil aj Trnavský samosprávny kraj, zriaďovateľ knižnice.

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2019 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Knižnica Juraja Fándlyho organizuje trojdňový maratón podujatí Dni detskej knihy 2019”

 1. 1
  Sloboda says:

  Základnými výdobytkami 17. novembra 1989 sú :
  – sloboda slova
  – sloboda prejavu, názoru
  – náboženská sloboda
  – sloboda zhromažďovania
  – pluralita názorov
  – slobodné voľby
  Ak predseda TTSK odovzdáva ocenenia a oslavuje 30. výročie novembra a zároveň ZAKAZUJE slobodu prejavu a pluralitu, tak tak by ho Igor mal dať do karantény. Po trápnom zákaze Zem a Vek v knižniciach, tentoraz zákaz pre spisovateľa Jozefa Banáša a jeho novú knihu o M.R. Štefánikovi.
  Toť status zo stránky p. Banáša :
  Jožko exceloval v Senici napriek zákazu župana Viskupiča!👍
  Priatelia zdá sa, že staré časy, keď cenzúra a zákazy fungovali naplno, sa pomaly vracajú. Inak sa nedá vysvetliť skutočnosť, že trnavský župan Jozef Viskupič 🚷zakázal vystúpenia Jozefa Banáša v knižniciach spadajúcich do pôsobnosti trnavského VÚC, takže Jožko sa pomaly stáva disidentom.

  Senickí organizátori preto besedu o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi usporiadali v Dome kultúry. Zúčastnila sa na nej aj zborová farárka ECAV Košariská pani Zuzana Durcová. Beseda bola podľa
  Jožkových slov úžasná.
  A čo hovorí na to, že vo VÚC Trnava je
  disidentom?
  ▶️”Neviem, či ma zakázal priamo župan, alebo dajaký iniciatívny hlupák pod ním, viem, že telefonovali do štyroch knižníc, ktoré pod nich patria. Na papieri samozrejme žiadny pokyn alibisticky nedali. Jediné čo tým dosiahli je ešte väčší záujem o stretnutia so mnou.
  Rád pána Viskupiča pozývam na niektorú z mojich besied, chcem sa
  ho opýtať na dôvody tohto zákazu. Bude mať možnosť – 6.4. budem
  besedovať v Seredi, 29.4. v Trnave.

  Ďakujem touto cestou riaditeľovi
  MsKS Senica pánovi Františkovi Harnúšekovi, riaditeľke senickej knižnica Kataríne Soukupovej, moderátorovi Milanovi Soukupovi, režisérovi Ivanovi Fodorovi a všetkým, ktorí sa na príprave tejto skvelej akcie podieľali.”
  Viac o besede➡️ https://bit.ly/2V1tdMs

  • 1.1
   hokejista says:

   Organizovaná skupina On a OĽaNO a ich pätolízači obsadzujú v meste strategické pozície v nádeji na večné časy. Komunálna politika, kultúra, šport, medzinárodná politika, ale poupratovať mesto ulice čo komu patrí ich ani netrkne. Pred voľbami sľubov na tri strany A4 , parkovísk ešte viac a po voľbách ani brnk. Riaditeľovi zemegule odkazujeme ,že my hokejisti sme splnili náš záväzok na 140% a ešte máme rezervu. Ten audit o zimáku ako si ho čítal a zrejme nečítal, tak sme v položke – prepojenie hlavnej a tréningovej plochy dosiahli úsporu 36 500 eur. Podľa Hamšíka by ste mali ísť na exkurziu do Číny, aby ste vedeli ako sa udržiavaním čistoty snažia Čínsky komunisti o zdravie občanov. A keď vám vadí aj p. Banáš máte to už zrejme určené kto kedy a s kým.

 2. 2
  cenzúra says:

  Banáš cenzúra, Rostas cenzúra ale Kotleba a Mišún na meste mohli.
  Páni sveta rozhodli.

 3. 3
  sloboda slova says:

  Hlavne že v tom Pat a Mat majú jasno
  https://www.trnava-live.sk/2016/09/14/iniciativa-trnava-pre-vsetkych-v-otvorenom-liste-vycita-primatorovi-postoj-k-diskusii-o-genocide-slovakov/
  Dobrovoľné poskytnutie mestských priestorov na podujatie organizované extrémistom Mariánom Mišúnom bohužiaľ môže vyvolávať dojem “nadpráce”
  a podpory zo strany Mesta Trnava.

 4. 4
  mimikri says:

  Sú to iba ultraľavicovi neomarxisti takí ktorí zase idú ľuďom určovať čo si majú myslieť, čo majú čítať. Takí polofašisti schovaní v stáde. Nič nové pod slnkom.
  Ich mimikri sú teraz liberalizmus – tzv. povaľačstvo a asociálne siete.

 5. 5
  duch says:

  Istý Bročka nás poctil svojím statusom na FB – ČITATEĽSKÁ GRAMOTNOSŤ
  Sme radi že sa priznal a konečne kriticky popísal svoj prístup a gramotnosť svojich fejsbúkových otrokov :
  – … Facebook a celkovo online priestor sa nimi za posledných 8 rokov neuveriteľne “zaplnil”. Hlavným problémom je, že tieto ich vzorce vo väčšine prípadov nie je možné ani korigovať, nakoľko vašim argumentom buď nerozumejú alebo ich automaticky odmietajú.
  Toto je z časti genetická degradácia …
  Áno súhlasíme a pozdravuj svojich trolov, hejterov, falošné profily aj Ducha svatého, lajkovačov otrokov a ostatný odpad
  Tak tak na každého príde.
  “Kto s čím zachádza s tým aj schádza”,
  “Čo si zasial to aj zožneš”
  Dobehlo ťa to. Teraz neplač.

 6. 6
  Matúš says:

  „Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám.“ – Matúš 7:1-2;

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.