reklama

Knižnica spustila novú službu Knihy až k vám domov. Určená je pre seniorov a zdravotne znevýhodnených čitateľov

Pod názvom Knihy až k vám domov sa skrýva nová služba, ktorou Knižnica Juraja Fándlyho začína jubilejný rok 95. výročia založenia prvej verejnej knižnice v meste Trnava a 70. výročia založenia Okresnej ľudovej knižnice. Je jedným z darčekov, ktoré v tomto jubilejnom roku prinesú pracovníci knižnice svojim čitateľom.

Služba je určená pre ľudí nad 65 rokov a aj zdravotne znevýhodnených občanov a držiteľov preukazu ZŤP. Podmienkou je platný čitateľský preukaz. Kto by chcel službu využiť a nie je ešte registrovaným čitateľom, pracovníci knižnice ho radi zaregistrujú a pri prvej donáške kníh vyplnia prihlášku za čitateľa knižnice.

Rozvoz kníh sa uskutočňuje v rámci mesta Trnava, služba sa však neposkytuje pre tých, ktorí majú nariadenú karanténu alebo ochorenie COVID-19.


Knižnica Juraja Fándlyho

Požadované tituly si môže záujemca vybrať prostredníctvom online katalógu alebo požiadať o pomoc na uvedených kontaktoch. O pripravenej objednávke bude čitateľ informovaný, pri emailovej objednávke je preto treba uviesť aj telefónne číslo.

Rozvoz kníh sa uskutoční vždy vo štvrtok od 10.00 – 14.00 hod., službu možno využiť raz mesačne (vrátane zaslania kníh späť). Objednávky na daný týždeň sa uzatvárajú počas utorka.

V jednej donáške je možné požičať si maximálne 5 klasických kníh. Čitatelia a čitateľky oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých si môžu požičať najviac 20 audiokníh.

Výpožičná doba je 1 mesiac a začína plynúť deň pred doručením. Predĺženie výpožičky je možné prostredníctvom online katalógu, emailom alebo telefonicky.

Vrátiť knihy možno osobne v knižnici alebo prostredníctvom pracovníka knižnice, ktorý pri rozvoze vyzdvihne prečítané knihy. Keďže službu je možné využiť raz mesačne, odporúča sa načasovať novú výpožičku aj vrátenie kníh na jeden termín.

Knihy si môže čitateľ objednať na telefónnom čísle 033/55 117 82, objednávky zvukových kníh z oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých na čísle 033/55 11 782, kl. 19., alebo prostredníctvom emailu: kniznica@kniznicatrnava.sk.

Ľubica Malá
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2022 12:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.