reklama

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave aj Miroslav Válek sa narodili pred 95 rokmi

Hoci Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave nesie meno po naháčskom národnom buditeľovi, k básnikovi Miroslavovi Válkovi má veľmi blízko.

Básnickým talentom obdarený Trnavčan a aj knižnica, ktorá uchováva a pri pravidelne sa opakujúcich jubileách si aj pripomína jeho dielo, sa narodili v tom istom roku – 1927.

Deväťdesiate piate výročie narodenia je teda výbornou príležitosťou na spoločné spomínanie.

Miroslava Válka ako geniálneho básnika si v rámci poetického pásma knižnica pripomenie spolu s jeho dcérou Miroslavou Vallovou, dlhoročnou riaditeľkou Literárneho informačného centra v Bratislave.

Návštevníci si vypočujú aj interpretácie Válkových veršov, o hudobný sprievod sa postará talentovaná speváčka Petra Sabová a to všetko pod moderátorskou taktovkou Martina Jurča, redaktora RTVS.

Všetci priaznivci poézie a Miroslava Válka sú vítaní v stredu 13. júla o 17. hodine v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2022 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.