reklama

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave aj Miroslav Válek sa narodili pred 95 rokmi

Hoci Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave nesie meno po naháčskom národnom buditeľovi, k básnikovi Miroslavovi Válkovi má veľmi blízko.

Básnickým talentom obdarený Trnavčan a aj knižnica, ktorá uchováva a pri pravidelne sa opakujúcich jubileách si aj pripomína jeho dielo, sa narodili v tom istom roku – 1927.

Deväťdesiate piate výročie narodenia je teda výbornou príležitosťou na spoločné spomínanie.

Miroslava Válka ako geniálneho básnika si v rámci poetického pásma knižnica pripomenie spolu s jeho dcérou Miroslavou Vallovou, dlhoročnou riaditeľkou Literárneho informačného centra v Bratislave.

Návštevníci si vypočujú aj interpretácie Válkových veršov, o hudobný sprievod sa postará talentovaná speváčka Petra Sabová a to všetko pod moderátorskou taktovkou Martina Jurča, redaktora RTVS.

Všetci priaznivci poézie a Miroslava Válka sú vítaní v stredu 13. júla o 17. hodine v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2022 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.