reklama

Na piešťanskom letisku privítali prvý priamy let z Izraela

Letecké spojenie Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv sa stalo realitou. V stredu 10. mája pristálo na medzinárodnom letisku v kúpeľnom meste lietadlo Airbus 320, ktoré na Slovensko priviezlo turistov z Izraela. Nové priame spojenie využívajú aj cestujúci, ktorí plánujú návštevu tejto blízkovýchodnej krajiny. Letenky sú pre záujemcov dostupné napríklad prostredníctvom medzinárodného rezervačného systému skyscanner.net.

Trnavský kraj má odteraz priame letecké spojenie s ekonomickým a technologickým centrom Izraela. Lietadlá, ktoré budú odlietať z letiska Bena Guriona v Izraeli, pristanú v kúpeľnom meste Piešťany vždy v stredu večer o 18.10 hod. a späť odletia ešte v ten istý deň, a to o 19.25 hodine. Priamy let trvá približne 3,5 hodiny a letenky sú pre individuálnych záujemcov k dispozícii vo viacerých online rezervačných systémoch.

„Som rád, že sme na Letisku Piešťany privítali prvých turistov, ktorí využili novú a priamu leteckú linku na trase Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv. Považujem to za silný začiatok spolupráce v oblasti cestovného ruchu s krajinou Blízkeho východu. Sezóna potrvá od mája do polovice novembra a odbavených bude 28 priamych letov. Verím, že týmto krokom ešte viac podporíme rozvoj cestovného ruchu, malé a stredné podnikanie ale aj prezentáciu nášho regiónu vo svete,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Privítanie premiérového pristátia v Piešťanoch

FOTO: TTSK

Letecké spojenie je výsledkom dlhodobého úsilia Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj. Po nadviazaní osobných kontaktov so zástupcami izraelských cestovných kancelárií, prezentáciách na veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2022 a 2023 v Tel Avive došlo k podpisu memoranda s touroperátorom Overseas travel Ltd., ktorý na izraelskom trhu ponúka špeciálne balíčky zahŕňajúce letenky, ubytovanie, kúpeľné procedúry i na mieru pripravené voľnočasové aktivity.

Trnavský kraj poznajú obyvatelia tejto blízkovýchodnej krajiny najmä v súvislosti s liečebnými účinkami tunajších termálnych prameňov. Mnohí však v posledných rokoch prichádzajú do strednej Európy hľadať svoje korene a mladšiu generáciu izraelských dovolenkárov láka povesť Slovenska ako dobrodružnej destinácie s rozmanitými možnosťami aktívneho trávenia voľného času.

„Z pohľadu počtu nocí strávených v ubytovacích zariadeniach patria turisti z Izraela po Čechoch a Nemcoch k najčastejším návštevníkom Trnavského kraja. Pre incomingový cestovný ruch sú preto veľmi dôležití. Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj ľudia, ktorí zo Slovenska cestujú k Mŕtvemu moru alebo za kresťanskými pamiatkami v Jeruzaleme a Betleheme,“ povedal Pavol Kalman, predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

„Na letisku Piešťany pribudlo prvé letecké spojenie, ktoré bude voziť cestujúcich do trnavského regiónu. Rozšírila sa tak ponuka leteckých spojení, ktoré využijú aj slovenský cestujúci. Tento rok sa Bude z Piešťan lietať do obľúbenej Antalye, egyptskej Hurghady a okrem Tel Avivu budeme mať spojenie aj na Cyprus do Larnaky,“ informoval Bohumil Klečák, riaditeľ Letiska Piešťany.

Letisko Piešťany ponúka cestujúcim viacero výhod – jednou z nich je lokalita. Vstupná brána do Trnavského kraja stojí v tesnej blízkosti diaľnice D1, na dosah je aj Kúpeľný ostrov s množstvom špičkových ubytovacích kapacít. Na malom, ale komfortnom medzinárodnom letisku sa cestujúci nemusia obávať dlhého odbavovania batožiny ani únavného čakania na pasovú kontrolu.


Pasažieri prvého letu

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2023 22:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.