reklama

Trnavskí kriminalisti zadržali dílera, za drogy bol už v minulosti odsúdený

Policajti z trnavskej kriminálky zadržali drogového recidivistu, ktorý v Trnave predával svojim „zákazníkom“ pervitín.

Trnavskí kriminalisti mali 31 – ročného muža, ktorý už bol za drogovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený, v hľadáčiku už niekoľko týždňov.

„Koncom minulého týždňa policajti spustili akciu, pri ktorej mladého muža so súhlasom prokurátora zadržali. Pri akcii mu na zem vypadlo textilné puzdro, v ktorom bolo plastové vrecko s bielou kryštalickou látkou a skúmavka s dvomi ružovými tabletami v tvare „Mimoňa“. Zaistené dôkazy policajti zaslali pracovníkom na KEÚ v Bratislave, ktorí expertízou potvrdili, že išlo o metamfetamín. Zo zaisteného množstva by sa pritom dalo vyrobiť 100 dávok drogy,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

FOTO: KR PZ Trnava

Vyšetrovateľ recidivistu obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V zmysle zákona mu tento krát môže hroziť trest odňatia slobody až na 15 rokov.

Polícia zároveň podala podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s návrhom stotožnil a policajti obvineného už aj eskortovali do väzobnej cely.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2023 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.