reklama

Trnavskí kriminalisti zadržali dílera pervitínu, v aute prevážal drogu na tisíc dávok

Na parkovisku v Trnave zadržali kriminalisti 41-ročného dílera. V „hľadáčiku“ ho mali už dlhší čas.

„Policajti zasiahli na parkovisku v momente, keď muž sedel v aute. Počas akcie sa im podarilo zaistiť plastové vrecko s veľkým množstvom svetlo ružovej kryštalickej látky, ktoré malo byť odovzdané ďalším osobám. Podľa výsledkov expertízy išlo o metamfetamín. Z tohto množstva by sa dalo vyrobiť takmer 1000 jednorazových dávok drogy, v hodnote viac ako 5000 eur,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

FOTO: KR PZ Trnava

Policajti následne vykonali aj domové prehliadky, počas ktorých zaistili viaceré predmety súvisiace s drogovou trestnou činnosťou. V súvislosti s týmto prípadom naďalej preverujú aj ďalšie osoby.

Vyšetrovateľ obvinil muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň podal návrh na jeho väzobné stíhanie.

„Vzhľadom k tomu, že muž už bol za drogy v minulosti právoplatne odsúdený, si môže, v prípade dokázania viny, posedieť vo väzení 10 až 15 rokov,“ doplnila Antalová.

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2022 16:10. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.