reklama

Trnavskí kriminalisti zaistili vyše 9000 dávok heroínu, v rukách polície skončili aj dvaja díleri

Policajti z trnavskej krajskej kriminálnej polície odstavili dvoch dílerov heroínu a pervitínu, ktorí mali drogy predávať v Trnave a okolí. Krajský vyšetrovateľ obvinil Trnavčanov z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, spolupáchateľstvom.

Ako uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, kriminalisti mali mužov v hľadáčiku už niekoľko mesiacov.

V pivnici bytového domu na trnavskom sídlisku mali drogy vážiť a deliť do vreciek. Tie potom mali predávať ďalším osobám v okrese.

FOTO: KR PZ Trnava

„Policajti mužov vo veku 34 a 42 rokov prekvapili v pondelok 11. decembra, keď na základe príkazov vykonali domovú prehliadku a osobné prehliadky oboch podozrivých, priamo na mieste, kde mali s drogami narábať. Pri prehliadkach zaistili množstvo stôp, medzi ktorými bolo okrem viacerých plastových vreciek, striekačiek a digitálnej váhy aj 11 zauzlených gumených rukavíc. Práve tie obsahovali viac ako pol kila hnedého prášku. Analýza potvrdila, že ide o takmer 9200 dávok heroínu, za ktoré by sa na trhu dalo zinkasovať viac ako 19 300 eur. Mladšiemu z mužov našli pri osobnej prehliadke aj plastové vrecká s kryštalickou látkou, pri ktorej experti zistili, že ide približne o 200 dávok pervitínu,“ priblížila.

Policajti dvojicu zadržali a umiestnili do ciel policajného zaistenia. Vyšetrovateľ obom vzniesol obvinenie a zároveň podal podnet na ich väzobné stíhanie.

Mladší z dvojice bol už dokonca za obchodovanie s drogami v minulosti právoplatne odsúdený. Teraz mu môže hroziť, rovnako ako aj jeho komplicovi, trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2023 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.