reklama

Dvaja 15 a 16 – roční chlapci ohlásili na trnavskej stanici bombu, skončili v rukách polície

V pondelok 29. decembra okolo 20. hodiny zaznamenali na linke 112 dva telefonáty o tom, že na železničnej stanici v Trnave je bomba. Polícia ihneď začala vykonávať nevyhnutné opatrenia.

„V prvom rade bola zastavená vlaková premávka v železničnej stanici. Do opatrení boli nasadené hliadky železničnej polície, pohotovostnej motorizovanej jednotky, obvodného oddelenia, psovodi so špeciálne cvičenými psami, pyrotechnici a kriminalisti,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia evakuovala z priestorov železničnej stanice a nástupíšť všetkých ľudí a psovodi s pyrotechnikmi vykonali pyrotechnickú previerku.

Jej výsledok bol negatívny, žiadna výbušnina, našťastie, nebola na stanici uložená.

stanica-trnava-6

Ilustračné foto

„Operatívnym pátraním sa zakrátko podarilo polícii vypátrať aj jedného z podozrivých. Len 15 – ročného mladíka z  okresu Trnava polícia do dvoch hodín od nahlásenia bomby zadržala. Vyšetrovateľ ho v utorok 30. decembra obvinil zo šírenia poplašnej správy. Jeho o rok staršieho kamaráta vypátrali následne a v stredu mu vyšetrovateľ tiež vzniesol obvinenie pre rovnaký skutok,“ konkretizovala Kredatusová.

V zmysle Trestného zákona je možné zato, že páchateľ spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia tým, že rozširoval správu, ktorá bola nepravdivá a vyvolal opatrenie vedúce k vážnemu znepokojeniu časti obyvateľstva, uložiť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Mladistvým sa trest kráti na polovicu.

„Táto nemiestna zábava mladíkov dostala do pohotovosti niekoľko desiatok policajtov, ktorí možno mohli byť v tom čase potrební na iných miestach pri plnení dôležitých povinností. Znepríjemnila život mnohým cestujúcim, pretože spôsobili meškanie viacerých vlakov,“ skonštatovala na záver.

Ulož ako PDF
Napísal 31. decembra 2014 11:15. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.