reklama

Po streche bytovky na Družbe sa pohyboval muž. Po piatich hodinách a vyjednávaniach so špeciálnym tímom sa ho podarilo zachrániť

V stredu 2. augusta 2023 vo večerných hodinách sa pohyboval po streche jedného z obytných domov na sídlisku Družba starší muž, zrejme s úmyslom dobrovoľne ukončiť život skokom z výšky.

K udalosti došlo približne o 19. hodine. Podľa očitých svedkov malo ísť o staršieho muža z Trnavy.

Na miesto dorazili hliadky polície, hasiči aj zdravotníci. Prvý kontakt s mužom nachádzajúcim sa v ťaživej životnej situácii nadviazali muži z Pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Po zistení situácie polícia privolala špecializovaný tím zložený z policajných vyjednávačov, psychológov ale aj útvar PPÚ, ktorý bol pripravený zasiahnuť na základe vývoja situácie.


Muž na streche bytovky

FOTO: (ob)

„Policajní vyjednávači s mužom niekoľko hodín intenzívne komunikovali. Ich prioritou bolo hlavne dostať muža do bezpečia a bez následkov ho odovzdať do rúk privolaných záchranárov,“ informovala trnavská polícia.

Vyjednávanie policajtov bolo po piatich hodinách úspešné a nebol potrebný invazívny zákrok.

„To znamená že muž začal spolupracovať a k fatálnym následkom na jeho zdraví a živote nedošlo. Krátko po polnoci ho previezli záchranári do trnavskej nemocnice. Ďakujeme, všetkým, ktorí nám pomohli náročnú situáciu zvládnuť,“ dodala polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 3. augusta 2023 11:21. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.