reklama

Radnica zverejnila informácie o organizácii dopravy počas Tradičného trnavského jarmoku 2023

Trnavská radnica zverejnila v polovici augusta informácie o organizácii dopravy počas Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) 2023 pre prevádzky a obyvateľov zóny jarmočiska.

Tradičný trnavský jarmok sa bude tento rok konať od 14. do 17. septembra.

Vjazd motorovým vozidlom do zóny jarmočiska bude možný len s platnou kartou vydanou Mestom Trnava. Povolenia na vjazd, zastavenie a státie v zóne vydáva stála služba Mestskej polície mesta Trnava pre vozidlá zásobujúce a obsluhujúce stále prevádzky v zóne.

V odôvodnených prípadoch je možné povolenie vydať aj pre ďalšie vozidlá, ktorých vjazd, zastavenie alebo státie v zóne je nevyhnutné. Sídlo stálej služby MsP je na Trhovej ulici 3, povolenia sa vydávajú v pracovných dňoch medzi 8.00 a 14.00 h. Je potrebné prísť osobne a uviesť evidenčné číslo motorového vozidla.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Informácie pre obyvateľov zóny jarmočiska

Obyvateľom zóny je vjazd do nej povolený. Vodiči budú povinní preukázať na výzvu príslušníka mestskej polície relevantným spôsobom (napr. dokladom totožnosti, listom vlastníctva alebo nájomnou zmluvou), že sú obyvateľmi zóny.

Príslušník MsP môže vjazd, resp. jazdu v zóne zakázať alebo obmedziť, ak by ohrozila chodcov (najmä v časoch, keď je jarmočisko plné ľudí).

Zákaz vjazdu do zóny, zastavenie a státie v nej sa nevzťahuje na vozidlá Policajného zboru SR, Mestskej polície mesta Trnava, Hasičského záchranného zboru, rýchlej zdravotnej pomoci a ďalších vozidiel, ktorým bola udelená výnimka v zmysle príslušných právnych predpisov.

V mimoriadnych a odôvodnených prípadoch môže príslušník MsP akceptovať vjazd, zastavenie alebo státie vozidla bez príslušného povolenia, aj keď nejde o vozidlo obyvateľa zóny.

Mestská polícia vydáva dva druhy kariet:

Karta zelenej farby je povolenie pre vozidlá, ktorých vjazd do zóny je nevyhnutný počas celého dňa (najmä z dôvodu zásobovania prevádzok v zóne a predajných miest na TTJ potravinami, nápojmi a pod.). S touto kartou bude môcť vozidlo od stredy 13. do nedele 17. septembra (počas celého dňa) vojsť do zóny za účelom zásobovania a zastaviť tu na čas potrebný na vystúpenie alebo nastúpenie osôb, resp. vyloženie alebo naloženie nákladu. Státie v tejto zóne nebude v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke možné.

Karta červenej farby je určená pre vozidlá, ktorých vjazd do zóny nie je nevyhnutný na zásobovanie stálych prevádzok v zóne a predajných miest na TTJ počas celého dňa. Povolenie sa vydáva len na stredu až nedeľu medzi 18.00 a 9.00 h. Zastavenie bude možné len na čas potrebný na vystúpenie alebo nastúpenie osôb, resp. vyloženie alebo naloženie nákladu. Státie v zóne toto povolenie neumožňuje. Zakázaný je aj vjazd do zóny a zotrvanie v nej mimo určených hodín.

Uzávery komunikácií (okrem parkovísk) potrvajú do pondelka 18. septembra 2023 do 7.00 h.

Obchádzkové trasy bude vyznačovať prenosné dopravné značenie.

Parkovisko na Dolnopotočnej bude otvorené v ten deň od 8.00 h a parkoviská na Vajanského a pri Bernolákovej bráne od 17.00 h.

Uzávierky počas TTJ 2023 sa budú týkať nasledujúcich komunikácií:

Od 11. septembra od 7.00 h budú z dôvodu stavby stánkov a zariadení uzavreté:

Radlinského (parkovisko pri Bernolákovej bráne)
Vajanského (parkovisko pri katastri)
Dolnopotočná (parkovisko pri OD Jednota)
Paulínska

Od 12. septembra od 7.00 h budú uzavreté:

Dolné Bašty
Dolnopotočná
Trojičné námestie
Hviezdoslavova
Hlavná
Trhová
Radlinského
Divadelná
Františkánska
Pekárska
Halenárska
Park Antona Bernoláka

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2023 12:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.