reklama

Trnavská župa bude spolupracovať s vietnamskou provinciou Ha Tinh

Delegácia z Trnavského samosprávneho kraja aj so zástupcami Mesta Trnava a podnikateľmi z regiónu navštívila na prelome novembra a decembra 2023 vietnamskú provinciu Ha Tinh. V rámci návštevy podpísala Trnavská župa s tamojšími regionálnymi predstaviteľmi memorandum o hospodárskej, vedecko-technickej a kultúrnej spolupráci.

„Na začiatku októbra sme v Trnavskom kraji hostili 40-člennú delegáciu z vietnamskej provincie Ha Tinh a následne nás jej zástupcovia pozvali na recipročnú návštevu. V našom regióne ich zaujal najmä automobilový priemysel, rovnako ako aj inovačný potenciál, ktorý v kraji máme. Obojstranný záujem sme pretavili do memoranda o vzájomnej spolupráci, ktoré sme podpísali priamo vo Vietname. Bilaterálne vzťahy budeme rozvíjať napríklad v oblasti školstva a výmenných pobytov, cestovného ruchu, kultúry, podpory malého a stredného podnikania či inovácií. Po taiwanskom regióne Yilan ide o druhú spoluprácu s ázijským regiónom, čím sa nám otvárajú možnosti na ďalší rozvoj,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Vietnamese provincia Ha Tinh sa nachádza v centrálnej časti Vietnamu s populáciou približne 1,5 milióna. Provincia má vysoko rozvinutý oceliarsky priemysel, poľnohospodárstvo a cestovný ruch.


Podpis memoranda o vzájomnej spolupráci

FOTO: TTSK

Delegácia z Trnavského kraja, zložená zo zástupcov župy, Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry, Mesta Trnava a regionálnych podnikateľov, navštívila pamiatkovú oblasť vietnamského básnika Ngyuena Du, ktorého UNESCO zaradilo na zoznam kultúrnych osobností svetového významu.

Ďalej si trnavská delegácia pozrela Hanoj pivovar Nghe Tinh, továreň na výrobu batérii do áut, tepelnú elektráreň Vung Ang 1 a miestnu oceliareň.

Vo štvrtok 30. novembra 2023 v rámci slávnostného ceremoniálu podpísal trnavský župan Jozef Viskupič s predsedom Ľudového výboru provincie Ha Tinh Vo Trong Haiom memorandum o vzájomnej spolupráci. Trnavská delegácia sa zúčastnila aj na pracovnom stretnutí na Ľudovom výbore mesta Ha Tinh.

Predstavitelia provincie Ha Tinh spolu s obchodnou delegáciou navštívili Trnavský kraj na začiatku októbra. Prezreli si trnavskú automobilku Stellantis a priestory spoločnosti Bizzcom v Bučanoch, ktorá sa zaoberá robotikou, automatizáciou procesov a výrobou automatizovaných strojov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2023 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.