reklama

Kedy najneskôr poslať balík či pohľadnicu, aby stihli byť doručené do Vianoc

Slovenská pošta v závere roka štandardne zaznamenáva nárast počtu balíkových aj listových zásielok, zákazníkom preto odporúča, aby si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu. Pripomíname prehľad dôležitých termínov, kedy najneskôr treba poslať pohľadnicu, list či balík, aby stihli byť doručené do Vianoc.

Ako pripomenula hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, ideálnym spôsobom pre doručenie zásielky sú BalíkoBOXy, pretože sú dostupné 24 hodín 7 dní v týždni a zákazník si môže kedykoľvek a bezkontaktne podľa svojich možností vybrať zásielku samostatne bez čakania.

„Aktuálne má Slovenská pošta 155 BalíkoBOXov po celom Slovensku. Odberná lehota sú 3 dni. Výhodou BalíkoBOXov je aj to, že ak si klient zásielku nestihne vybrať zásielku počas 3 dní, uložená ostáva ešte na pošte počas úložnej lehoty,“ skonštatovala.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Pohodlným spôsobom na vyzdvihnutie zásielky je aj adresovanie balíkovej zásielky na vybranú poštu, kde si ju klient môže vyzdvihnúť kedykoľvek počas úložnej lehoty.

Okrem 1460 pobočiek dodáva Slovenská pošta zásielky aj prostredníctvom kuriérov a najnovšie aj prostredníctvom 40 PoštaPOINTov (výdajné miesta).

Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 18. decembra 2023, pre listy 1. triedy odporúča Slovenská pošta najneskorší termín utorok 19. decembra.

V prípade poslania balíkovej zásielky v rámci Slovenska odporúča pošta posledný termín utorok 19. decembra, aby bol balík doručený do Vianoc.

Zákazník môže podať balík ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom.

„Zákazníkom zároveň odporúčame, aby uviedli mobilné číslo adresáta zásielky, aby mohol byť vopred informovaný o doručení zásielky. Zásielku môže sledovať aj v mobilnej aplikácii,“ doplnila .

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2023 10:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.