reklama

Kusy ľadu z kamióna poškodili na obchvate auto, vodiča previezli so zranením hlavy do nemocnice

V pondelok 8. januára 2024 zasiahol uvoľnený ľad z kamiónového návesu prechádzajúce vozidlo. K udalosti došlo na obchvate Trnavy.

„Na trnavskom obchvate mal ísť krátko pred obedom kamionista smerom na Senicu, keď mu mal z neočisteného návesu odletieť ľad na oproti idúce auta Škoda Octavia. Náraz bol taký silný, že ľad prerazil čelné sklo, vletel dovnútra a poranil 46 – ročnému vodičovi hlavu. Ten musel byť prevezený na ošetrenie do trnavskej nemocnice,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Dopravní policajti riešili v ten istý deň ďalšie dve podobné udalosti. Odletujúci ľad rozbil čelné sklá na autách v pri Dunajskej Strede a pri obci Popudinské Močidľany v okrese Skalica. Tieto nehody sa obišli bez zranení.

Políciu vo všetkých troch prípadoch kontaktovali poškodení. Vodiči, ktorí nehody zavinili, z miesta odišli a v jazde bez zastavenia pokračovali. Celková škoda na troch osobných autách sa vyšplhala na 4500 eur.

„Upozorňujeme všetkých vodičov, či už nákladných alebo aj osobných áut, že v zmysle zákona sú povinný si pred jazdou odstrániť z vozidla a aj z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť. V prípade, ak dôjde k poškodeniu auta v dôsledku uvoľneného ľadu, môžu policajti uložiť vinníkovi na mieste blokovú pokutu až do 50 eur. Ak dôjde k závažnejším následkom, pokuta sa môže vyšplhať až na 650 eur,“ pripomenula policajná hovorkyňa.

Vodiči, ktorým z auta alebo návesu odletí ľad či sneh a v dôsledku toho dôjde k poškodeniu iného vozidla, sú povinný zastaviť a zostať na mieste nehody až do príchodu polície.

Ak si túto povinnosť nesplnia, môže im v správnom konaní hroziť sankcia vo výške až do 1000 eur, v závažnejšom prípade až do 1300 eur a zákaz činnosti až do 5 rokov.

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2024 12:40. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.