reklama

Vaše bývanie v Trnave môže byť realitou, v Arborii vám poradia, ako získať hypotéku, a pomôžu aj so splátkami

Arboria v Trnave je už desať rokov miestom, kde sú dôležití predovšetkým ľudia, rodina, priatelia, susedia – jedným slovom komunita. Moderná štvrť, ktorá sa ďalej neustále vyvíja, už dnes tvorí domov pre tri tisícky spokojných susedov. Priamo pod oknami bytov im prekvitá rozľahlý mestský park a k udržateľnosti prispieva aj 3 300 m2 zelených striech. Radi by ste sa stali súčasťou takejto komunity, ale zdá sa vám, že v dnešnej dobe je takmer nemožné získať financovanie? Máme pre vás dobrú správu, v Arborii vám poradíme nielen ako si vybaviť výhodnú hypotéku, ale vďaka dotovanej splátke hypotéky počas dvoch rokov môžete navyše na splátkach ušetriť tisícky eur.

FOTO: Lucron

Bývanie v novostavbe v Trnave je teraz oveľa dostupnejšie než pred niekoľkými mesiacmi. V bytovom dome Kvetná v projekte Arboria od developerskej spoločnosti Lucron si aktuálne môžete kúpiť byt na hypotéku s dotovaným úrokom 1,47 % počas prvých dvoch rokov splácania.

Pri 3-izbovom byte tak na splátkach za dva roky ušetríte skoro 7 200 €. Limitovaná akcia Arborie sa týka bytového domu Kvetná, ktorý je už skolaudovaný.

V súčasnej neistej situácii sa mnoho ľudí obáva, že získať financovanie na ich vysnívanú nehnuteľnosť bude problém.

„Našim klientom v Arborii chceme vyjsť v ústrety a aby sme im vybavovanie hypotéky maximálne uľahčili, každý týždeň budú počas dvoch dní na predajnom mieste Arborie k dispozícii hypotekárni poradcovia z Broker Service Group (BSG),“ hovorí Ing. Martina Slamková, manažérka klientskeho financovania spoločnosti Lucron.

Práve odborníci z BSG sú zárukou, že klienti Arborie získajú hypotéku za čo najvýhodnejších podmienok.

FOTO: Lucron

Ako dotovaná splátka hypotéky
funguje v praxi

Zvýhodnená hypotéka sa dá získať v jednej z troch partnerských bánk: Tatra banke, VÚB banke alebo UniCredit Bank. Dotácia splátky hypotéky je vypočítaná ako rozdiel medzi aktuálnou bankovou úrokovou sadzbou a dotovanou úrokovou sadzbou vo výške 1,47 %.

Konkrétne to znamená, že po podpise úverovej zmluvy na hypotéku nový majiteľ bytu spláca počas prvých 2 rokov od načerpania hypotekárneho úveru v banke (24 mesiacov od kolaudácie a načerpania hypotéky) splátky iba do výšky úrokovej sadzby 1,47 %. Dotácia bude klientovi vyplatená jednorazovo po nadobudnutí vlastníckeho práva k nehnuteľnosti v projekte Arboria.

Dotovanú splátku je možné získať pri hypotéke na 80 % kúpnej ceny a splatnosti do 30 rokov s dobou fixácie min. 3 roky. Táto ponuka je obmedzená, preto sa oplatí byť medzi prvými záujemcami. Ako ukazuje modelový príklad, pri trojizbovom byte môže úspora na splátkach dosiahnuť za dva roky 7 200 eur.

ZDROJ: Lucron

* Modelový príklad sme vypočítali z ponuky 3-izbového bytu, ktorého cena s parkovacím miestom a kobkou je 230 450 €. Výška hypotekárneho úveru, pri financovaní 80 % kúpnej ceny a 30-ročnej splatnosti, je tak 184 360 €. Výpočet mesačnej splátky pri aktuálnej sadzbe hypotekárnych úverov v komerčných bankách (4,49 %) vychádza na 933 €, s dotovanou splátkou hypotéky (1,47 %) 634 €. To znamená, že každý mesiac ušetríte 299 €. (Pre zväčššenie kliknite na tabuľku)

Bez znaleckého posudku
a poplatku za úver

Ďalšou výhodou pre všetkých, ktorí chcú bývať v Arborii, je menej starostí pri vybavovaní úveru.

„V našich partnerských bankách máme pre našich klientov dohodnutý jednoduchší postup pri dokladovaní: nemusia predkladať znalecký posudok, potrebujú len občiansky preukaz, vydokladovanie príjmu a zmluvu – Rezervačnú zmluvu alebo Zmluvu o budúcej zmluve. Klient získa zľavu z poplatku za poskytnutie úveru a má možnosť získať najlepšiu úrokovú sadzbu. Veľkou výhodou je konzultácia a vybavenie si úveru na garantujúcich pobočkách partnerských bánk, ktoré majú o našom projekte všetky potrebné informácie a ich hypotekárni špecialisti riešia našich klientov prioritne,“ vysvetľuje M. Slamková.

Navyše, pri žiadnom zo svojich projektov spoločnosť Lucron neuplatňuje inflačné doložky. To v praxi znamená, že cena na kúpnej zmluve je pevná a počas výstavby sa nemení. Na rozdiel od iných spoločností, ceny v projektoch Lucronu sa nezvyšujú v priebehu výstavby o infláciu.

(PR)

FOTO: Lucron

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2024 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.