reklama

V areáli trnavskej nemocnice horeli skladovacie priestory kuchyne

V areáli trnavskej nemocnice zasahovali hasiči. Požiar zachvátil skladovacie priestory kuchyne.

V utorok 6. februára 2024 prišlo ráno po 5. hodine k požiaru v technickej časti Fakultnej nemocnice v Trnave.

„Plamene zachvátili skladové priestory zdravotníckeho zariadenia. Príčina vzniku požiaru, rovnako aj výška vzniknutej škody, je v štádiu šetrenia. Na mieste udalosti zasahovalo 11 príslušníkov hasičskej stanice v Trnave so štyrmi kusmi techniky,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

FOTO: FN Trnava

K požiaru vydala stanovisko aj FN Trnava.

Požiar spozoroval pracovník stravovacieho zariadenia. Sklad kuchyne sa nachádza mimo budov, kde je poskytovaná liečebno-preventívna starostlivosť. Pacienti boli mimo ohrozenia života i zdravia.

„K požiaru boli privolaní hasiči, pričom sa podarilo v krátkej dobe požiar uhasiť. Pravdepodobná príčina požiaru bol skrat na elektrickom vedení. Škody na majetku sú zapríčinené požiarom a zadymením priestorov. Počas požiaru sa nikto nezranil a všetky osoby boli v bezpečí,“ informovala FN.

V nemocnicni zasadal krízový štáb, ktorý vyhodnotil situáciu a prijal ďalší postup riešenia situácie. Riešilo sa zabezpečenie stravy pre pacientov, ako aj zamestnancov.

„Strava je poskytovaná aj naďalej, nakoľko priestory kuchyne, kde sa varí, neboli zasiahnuté. Najväčšie škody boli v sklade a v administratívnych priestoroch, ktoré sú zadymené. Krízový štáb bude zasadať pravidelne, pričom sa bude monitorovať a vyhodnocovať situácia. Ďakujeme všetkým zamestnancom nemocnice, ako aj kuchyne, ktorí boli pri riešení krízovej situácie. Taktiež ďakujeme hasičom sa rýchly zásah, vďaka ktorým sa požiar nerozšíril do ďalších časti budovy,“ uviedla FN Trnava v staniovisku.

FOTO: FN Trnava

FOTO: HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2024 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.