reklama

V Trnave sa dejú veci aj vďaka tvojim dvom percentám

Otvorený mestský trh Trnavský rínek a kreatívne centrum Kubik Nápadov sú jedny z hlavných projektov neziskovej organizácie Bronco. Darovaním 2 % sa aj vy môžete podieľať na skvalitňovaní kultúrneho života v Trnave.

Trnavčania neziskovú organizáciu Bronco aktívne vnímajú od roku 2011. Ambície tvoriť však podaktorí členovia majú už od roku 2007.

Matúš Hlinčík približuje vznik neziskovej organizácie: „Bronco vzniklo na základe spojenia kamarátstiev a chute vytvárať niečo nové ´po svojom´. Sme mladí ľudia venujúci sa  aktívne alebo pasívne adrenalínovým športom, hudbe a umeniu. Všetky naše aktivity a podujatia vznikajú veľmi organicky a vychádzajú z potreby vyplniť niečo, čo nám chýba, resp. chýbalo bez ohľadu na možné prekážky.“

Peter Lančarič pokračuje: „Práve prekážky sú pre nás do istej miery výzvou, nenecháme sa len tak odradiť. Komunita okolo kreatívneho centra Kubik Nápadov reprezentuje ľudí, ktorí sťažovanie a prázdne slová vylúčili zo svojho života. Vytvárame v Trnave prostredie, ktoré je motivujúce. Ceníme si ľudí, ktorí chcú tvoriť a dávať.“

VIDEO:

Aktivity neziskovej organizácie Bronco sprevádza aj zámer budovať a upevňovať vzťah Trnavčanov k rodnému mestu. Mestské trhy Trnavský rínek a blšák sa stali synonymom príjemne strávenej soboty v centre mesta.

Návštevnosť oboch podujatí je vysoká a aj sprievodné aktivity počas trhov sú cielené na všetky skupiny obyvateľstva od detí, mladých ľudí, dospelých a starších.

Zaujímavým projektom minulého roka bola aj výstava fotografií Trnavské mosty, ktorou sa otvorené schodisko na Poliklinike Družba premenilo na umeleckú galériu.

Veľkoformátové fotografie poskytli obyvateľom mesta Trnava unikátny pohľad na mesto v ktorom žijú.

Takýmto spôsobom sa neziskovej organizácii Bronco podarilo rozšíriť vizuálne vnímanie Trnavčanov a pracovať s inak nevyužívaným a prázdnym verejným priestorom.

rinek1
Trnavský rinek založili a organizujú ľudia z neziskovky Bronco

Ilustračné foto

Nezisková organizácia Bronco v roku 2015 organizovala a spolupodieľala sa na podujatiach:
2x Trnavský Rínek
3x Trnavský Blšák
3x Kubik Bistro – spoločná večera
3x BESY UNDERGROUNDU – verejné diskusie
Deň otvorených ateliérov
Jesenný Deň
Trnavský piknik
a veľa iných

Budeme veľmi vďační, ak sa aj tento rok rozhodnete podporiť naše aktivity formou poukázania 2% dane z príjmu, ktoré nám pomôžu v pokračovaní a skvalitňovaní už existujúcich a začatí nových aktivít.

Potrebné údaje pre darovanie 2 %:
Bronco n.o.
Františkánska 7, 917 01, Trnava
Nezisková organizácia
IČO/SID: 45735549

Kontaktná osoba:
Mgr. Matúš Hlinčík
+421 915 335 660
matus.hlincik@gmail.com

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2016 22:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.