reklama

Krajšie Vianoce vďaka vyzbieraným peniazom z Vianočného rínku

Minulý týždeň organizátorky mestského trhu Trnavský rínek navštívili rodiny a neziskové organizácie, ktorým venovali peniaze vyzbierané na Vianočnom rínku. Celková vyzbieraná suma zo vstupného bola 4 308 eur a prostredníctvom benefičných koláčikov – Rínkovníkov ešte pribudlo 135 eur. Spolu tak organizátori prerozdelili 4 443 eur.

Celkovo trinástim rodinám, ktoré sa z rôznych dôvodov ocitli v ťažkej finančnej alebo životnej situácii, organizátori darovali po 200 Eur a malé balíčky z darčekov, ktoré ľudia priniesli počas vianočného Rínku.

„Chceli sme prispieť konkrétnym rodinám, ktoré sme vytypovali s pomocou neziskových organizácií a sociálneho odboru Mesta Trnava. Každú rodinu sme osobne navštívili – stretli sme sa s rozličnými osudmi a podmienkami, v ktorých ľudia žijú. Sme rady, že sme takto všetci spolu pomohli ku krajším a radostnejším Vianociam,“ hovoria organizátorky z neziskovej organizácie Bronco.

dar-rinek

Ilustračné foto

„Ostatnú polovicu peňazí sme prerozdelili organizáciám, ktoré robia úžasnú prácu a zaslúžia si podporu ich aktivít,“ dopĺňajú Júlia Č. Oravcová a Miroslava Hlinčíková.

Sumu 843 Eur venovali občianskemu združeniu Kocúrkovo, ktoré sa venuje deťom z nízkopodnetného prostredia na Linčianskej.

Darované peniaze použije združenie na symbolické motivačné honoráre pre ľudí, ktorí v centre počas roka pomáhajú a aj vďaka ktorým tento priestor funguje.

Sumou 800 Eur bolo podporené Krízové stredisko v Trnave, ktoré týmito prostriedkami pomôže týraným a opusteným matkám v ich nových začiatkoch a časť peňazí využije i pri aktivitách s deťmi.

Suma 200 Eur bola venovaná občianskemu združeniu Čarovný prútik, ktoré združuje matky s deťmi s vážnou formou detskej mozgovej obrny.

„Všetkým, ktorí prišli na Vianočný Rínek a zaplatením vstupného prispeli na dobrú vec, úprimne ďakujeme! Sme radi, že aj vďaka vám sme mohli pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú,“ dodávajú organizátorky podujatia, ktoré sa premiérovo uskutočnilo v Synagóge – Centre súčasného umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2014 23:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.