reklama

Obce v trnavskom regióne zrekonštruovali vďaka európskym peniazom prvých sedem materských škôl

AKTUALIZOVANÉ 14. 2. o 12:06

Na území Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), vďaka úspešnému čerpaniu štrukturálnych fondov Európskej únie z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), prebehla rekonštrukcia prvých siedmich materských škôl.

TTSK obdržal v rámci výzvy pod názvom „Zvýšenie hrubej zaškolenosti detí materských škôl“ celkom 33 žiadostí o nenávratný finančný príspevok, z nich až 22 bolo schválených.

Ako informoval Patrik Velšic z odboru komunikácie TTSK, celkový objem oprávnených výdavkov schválených žiadostí dosiahol 6,9 milióna eur, výška nenávratného finančného príspevku predstavuje takmer 6,6 milióna eur.


Materská škola v Horných Orešanoch

FOTO: TTSK

Prvé projekty rekonštrukcií materských škôl boli ukončené v prvých týždňoch roka 2019 v Bolerázi, Trstíne, Horných Orešanoch, Hornej Potôni, Sokolovciach, Skalici a Kopčanoch.

„Pre škôlkarov a ich rodičov tak v našom kraji pribudlo prvých 107 miest pre deti vo veku od 3 do 5 rokov. Okrem navýšenia kapacít infraštruktúry materských škôl slúžia finančné prostriedky aj na stavebno-technické úpravy objektov a areálov MŠ, obstaranie materiálno-technického vybavenia a zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov. Keďže zatiaľ bolo zrealizovaných len prvých sedem projektov, ďalšie desiatky nových miest pre škôlkarov budú v Trnavskom kraji pribúdať,“ priblížil Patrik Velšic.

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2019 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.