reklama

O cesty v trnavskom regióne sa postará dvanásť nových čistiacich vozidiel

Cesty aj prostredie v Trnavskom samosprávnom kraji budú čistejšie. Správa a údržba ciest TTSK dostala do užívania 12 úplne nových vozidiel v hodnote viac ako 3,5 milióna eur.

Osemdesiatpäť percent nákladov bolo financovaných z fondov Európskej únie, desať percent zo strany štátu a piatimi percentami projekt spolufinancoval Trnavský samosprávny kraj, informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.

Nové čistiace vozidlá patria k špičke

„Všetky projekty z Európskej únie sú vítané. Samosprávam však často v období nedostatku peňazí robí problém aj spolufinancovanie projektu. Toto sme však chápali ako úžasnú šancu získať techniku , ktorá bude slúžiť aspoň dvadsať rokov v tomto kraji. Prispeje k zlepšeniu ovzdušia a ku komfortu nielen vodičov, ale aj ľudí, ktorí žijú v blízkosti komunikácií, ktoré prechádzajú intravilánmi miest a obcí,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja, ktorý spolu s podpredsedom Zdenkom Čambalom odovzdal symbolický kľúčik od vozidiel riaditeľovi Správy a údržby ciest TTSK Miroslavovi Benkovi (na snímke).

„Je to najkvalitnejšia technika, ktorá je momentálne k dispozícií a spĺňa aj najprísnejšie ekologické normy,“ poznamenal Benko a dodal, že kropiace a zametacie vozidlá budú rovnomerne rozdelené do všetkých dvanástich stredísk v rámci kraja.

Nová technika nahradí činnosti, ktoré boli doteraz vykonávané dodávateľsky.

Foto: Patrik Velšic


Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2011 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.