reklama

Silný dážď v trnavskom regióne zatápal pivnice aj cesty

Dlhotrvajúci dážď mal v pondelok 17. mája 2021 v trnavskom regióne za následok niekoľko výjazdov hasičských zborov aj dobrovoľných hasičov.

Zrážkomerné stanice SHMÚ v okrese Trnava namerali v pondelok počas dvanástich hodín úhrny od 20 do 39 mm zrážok. V Bielom Kostole spadlo približne 20 mm, v Jaslovských Bohuniciach 22 a v Smoleniciach napršalo až 39 litrov vody na jeden meter štvorcový.

Dážď žiadne výraznejšie materiálne škody nespôsobil, napriek tomu hasičov v regióne volali k niekoľkým udalostiam.

„V súvislosti s hydrologickými výstrahami, ktoré vydal Slovenský hydrometeorologický ústav na 17. mája 2021, hasiči spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov zasahovali spolu pri jedenástich technických výjazdoch v súvislosti s odčerpávaním vody na cestných komunikáciách na území Trnavského kraja,” informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.


Odčerpávanie vody z cesty

FOTO: KR HaZZ Trnava

V okrese Trnava sa uskutočnili tri výjazdy, z toho dva v rodinných domoch v obciach Brestovany a Križovany nad Dudváhom, ktoré boli zabezpečené v súčinnosti s dobrovoľnými hasičskými zbormi obce.

Tretí zásah sa uskutočnil na rýchlostnej ceste R1 pod mostom, kde zatopilo časť vozovky do výšky 30 centimetrov, kde trnavskí hasiči použili jedno plávacie čerpadlo.

V Hlohovci zaplavilo cestnú komunikáciu na Dukelskej ulici. Ľavý pruh cesty bol zatopený na úseku 50 metrov.

“Nadmerné množstvo dažďovej vody odčerpávali aj z ulice Nábrežia Andreja Hlinku pri poliklinike, kde zatopilo celú ulicu. V dedine Moravany nad Dudváhom prebiehalo aj jedno odčerpávanie vody z pivnice rodinného domu členmi dobrovoľného hasičského zboru,” priblížila Lena Košťálová.

Štyri výjazdy v rámci kraja absolvovali hasiči v okrese Dunajská Streda a jeden v okrese Galanta, vo väčšine prípadov išlo o zatopené pivnice.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2021 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.