reklama

Silný dážď v trnavskom regióne zatápal pivnice aj cesty

Dlhotrvajúci dážď mal v pondelok 17. mája 2021 v trnavskom regióne za následok niekoľko výjazdov hasičských zborov aj dobrovoľných hasičov.

Zrážkomerné stanice SHMÚ v okrese Trnava namerali v pondelok počas dvanástich hodín úhrny od 20 do 39 mm zrážok. V Bielom Kostole spadlo približne 20 mm, v Jaslovských Bohuniciach 22 a v Smoleniciach napršalo až 39 litrov vody na jeden meter štvorcový.

Dážď žiadne výraznejšie materiálne škody nespôsobil, napriek tomu hasičov v regióne volali k niekoľkým udalostiam.

„V súvislosti s hydrologickými výstrahami, ktoré vydal Slovenský hydrometeorologický ústav na 17. mája 2021, hasiči spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov zasahovali spolu pri jedenástich technických výjazdoch v súvislosti s odčerpávaním vody na cestných komunikáciách na území Trnavského kraja,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.


Odčerpávanie vody z cesty

FOTO: KR HaZZ Trnava

V okrese Trnava sa uskutočnili tri výjazdy, z toho dva v rodinných domoch v obciach Brestovany a Križovany nad Dudváhom, ktoré boli zabezpečené v súčinnosti s dobrovoľnými hasičskými zbormi obce.

Tretí zásah sa uskutočnil na rýchlostnej ceste R1 pod mostom, kde zatopilo časť vozovky do výšky 30 centimetrov, kde trnavskí hasiči použili jedno plávacie čerpadlo.

V Hlohovci zaplavilo cestnú komunikáciu na Dukelskej ulici. Ľavý pruh cesty bol zatopený na úseku 50 metrov.

„Nadmerné množstvo dažďovej vody odčerpávali aj z ulice Nábrežia Andreja Hlinku pri poliklinike, kde zatopilo celú ulicu. V dedine Moravany nad Dudváhom prebiehalo aj jedno odčerpávanie vody z pivnice rodinného domu členmi dobrovoľného hasičského zboru,“ priblížila Lena Košťálová.

Štyri výjazdy v rámci kraja absolvovali hasiči v okrese Dunajská Streda a jeden v okrese Galanta, vo väčšine prípadov išlo o zatopené pivnice.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2021 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.