reklama

V Smoleniciach napršalo za deň 92 litrov na meter štvorcový. Voda v regióne zatápala pivnice a cesty

Výrazná búrková činnosť, ktorá sa v sobotu 27. júla 2019 prehnala trnavským regiónom, spôsobila našťastie len menšie škody.

Profesionálni aj dobrovoľní hasiči absolvovali výjazdy vo viacerých obciach v okolí Trnavy, najmä v blížkosti Malých Karpát.

Práve pod Karpatmi, v približne 10-kilometrovom páse od pohoria smerom na juh, sa od ranných hodín v sobotu 27. júla presúvala od západu na východ najvýraznejšia búrková činnosť, sprevádzaná silnými lejakmi.


Namerané hodnoty zo zrážkomerných staníc počas 24 hodín – sobota 27. júla o 23.00 hodine

ZDROJ: SHMÚ

Podľa údajov zo zrážkomeerných staníc Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v sobotu za 24 hodín napršalo najviac v Smoleniciach – až 92 litrov na meter štvorcový.

Stanica v Jaslovských Bohuniciach namerala 58 litrov na meter štvorcový, v Bielom Kostole 22,3 a v Dobrej Vode napršalo počas soboty 11,5 litra na meter štvorcový.

Prívalové zrážky mali za následok najmä zatápanie pivníc, priekop a zanášanie ciest blatom z polí a vyššie položených miest. V niektorých prípadoch odstraňovali hasiči aj polámané stromy.
Zásah hasičov v Kátlovciach

ZDROJ: Dobrovoľný hasičský zbor obce Jaslovské Bohunice

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2019 15:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.