reklama

V Bielom Kostole spadlo za dve hodiny 23 litrov vody na meter štvorcový, hasiči pre búrku absolvovali desiatky výjazdov

Silná búrka, ktorá sa prehnala v utorok 23. mája podvečer trnavským regiónom, si vyžiadala desiatky zásahov profesionálnych aj dobrovoľných hasičov v Trnave aj okolí.

Podľa údajov zrážkomerných staníc Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) spadlo v Bielom Kostole počas dvoch hodín viac ako 23 litrov vody na meter štvorcový.

Stanica v Smoleniciach namerala v utorok 23. mája 2023 5,8 mm zrážok, Jaslovské Bohunice zaznamenali 6 mm (litrov) na meter štvorcový a v Dobrej Vode namerali takmer 26 litrov zrážok.


Zatopená cesta pri Šelpiciach

Zásah hasičov v Boleráze

FOTO: (iciss)

Ako informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu v súvislosti s búrkovou činnosťou celkom 36-krát. Hasiči z Trnavy zasahovali desaťkrát, dobrovoľní hasiči riešili v meste tri udalosti.

V okolí Trnavy boli v nasadení aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Špačince, Zeleneč, Bíňovce, Dolná Krupá, Buková, Suchá nad Parnou, Bohdanovce nad Trnavou, Trstín, Klčovany, Šelpice a Boleráz.

„Hasiči odstraňovali popadané a naklonené stromy, ktoré ohrozovali premávku a odčerpávali vodu z pivničných priestorov rodinných domov a ciest. Celkom zasahovalo 47 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 128 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Trnavského kraja. Nasadených bolo 43 kusov hasičskej techniky,“ informovala Lena Košťálová.


Údaje zrážkomerných staníc v Bielom Kostole, Smoleniciach, Dobrej Vode a Jaslovských Bohuniciach z 23. mája 2023

Zdroj: SHMÚ

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2023 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.