reklama

V Bielom Kostole spadlo za dve hodiny 23 litrov vody na meter štvorcový, hasiči pre búrku absolvovali desiatky výjazdov

Silná búrka, ktorá sa prehnala v utorok 23. mája podvečer trnavským regiónom, si vyžiadala desiatky zásahov profesionálnych aj dobrovoľných hasičov v Trnave aj okolí.

Podľa údajov zrážkomerných staníc Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) spadlo v Bielom Kostole počas dvoch hodín viac ako 23 litrov vody na meter štvorcový.

Stanica v Smoleniciach namerala v utorok 23. mája 2023 5,8 mm zrážok, Jaslovské Bohunice zaznamenali 6 mm (litrov) na meter štvorcový a v Dobrej Vode namerali takmer 26 litrov zrážok.


Zatopená cesta pri Šelpiciach

Zásah hasičov v Boleráze

FOTO: (iciss)

Ako informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu v súvislosti s búrkovou činnosťou celkom 36-krát. Hasiči z Trnavy zasahovali desaťkrát, dobrovoľní hasiči riešili v meste tri udalosti.

V okolí Trnavy boli v nasadení aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Špačince, Zeleneč, Bíňovce, Dolná Krupá, Buková, Suchá nad Parnou, Bohdanovce nad Trnavou, Trstín, Klčovany, Šelpice a Boleráz.

„Hasiči odstraňovali popadané a naklonené stromy, ktoré ohrozovali premávku a odčerpávali vodu z pivničných priestorov rodinných domov a ciest. Celkom zasahovalo 47 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 128 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Trnavského kraja. Nasadených bolo 43 kusov hasičskej techniky,“ informovala Lena Košťálová.


Údaje zrážkomerných staníc v Bielom Kostole, Smoleniciach, Dobrej Vode a Jaslovských Bohuniciach z 23. mája 2023

Zdroj: SHMÚ

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2023 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.