reklama

Pri Trnave napršalo podľa údajov SHMÚ počas 24 hodín viac ako 44 litrov vody na meter štvorcový

Počas 24 hodín od soboty 8. hodiny ráno do nedele 21. júna 2020 zaznamenali zrážkomerné stanice Slovenského hydrometeorologického ústavu SR (SHMÚ) v okrese Trnava od 30 do 44 milimetrov zrážok.

Najvýšší úhrn zrážok bol zaznamenaný na zrážkomernej stanici SHMÚ v Bielom Kostole.

Od soboty 8. hodiny ráno do nedele 8.00 tu spadlo 44,3 mm zrážok, pričom jeden milimeter dažďových zrážok predstavuje jeden liter na meter štvorcový.

Stanica v Jaslovských Bohuniciach udáva v rovnakom časovom období 30,3 mm, v Dobre Vode namerali 33,6 a v Smoleniciach napršalo 39,5 litra vody na meter štvorcový.

Ilustračné foto

Vodné toky v trnavskom regióne nedosiahli hranicu pre vyhlásenie ani najnižšieho 1. stupňa povodňovej aktivity.

Napríklad hladina Trnávky v Bukovej sa zvýšila o 27 cm na maximum 135 cm od sobotného popoludnia do nedeľe 4.00 hod., za päť hodín však opäť poklesla na 120 cm.

Prehánky a občasný dážď pokračujú aj v nedeľu, no zrážkové úhrny nedosiahnu hodnoty z predchádzajúceho dňa.

Popoludní budú podľa predpovede SHMÚ zrážky ustupovať.


Úhrny zrážok za 24 hodín od 20. júna 8.00

ZDROJ: SHMÚ

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2020 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri Trnave napršalo podľa údajov SHMÚ počas 24 hodín viac ako 44 litrov vody na meter štvorcový”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.