reklama

Búrka nad Trnavou, SHMÚ upozorňuje na možné lokálne povodne

Od popoludňajších hodín v Trnave opäť prší, dážď a prehánky sprevádza búrková činnosť. Fotografia vznikla v pondelok 24. mája o 22.30 hodine.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v súvislosti s dnešnou predpoveďou počasia o 21. hodine výstrahu 1. stupňa v znení:

„V okresoch Bratislava, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda  sa MIESTAMI očakáva výskyt búrok, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre  ľudské aktivity.  S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu  úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra  rýchlosť 17 – 25 m/s. Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.“ Predpokladaný úhrn zrážok: 20 – 40 mm, vietor: 17 – 25 m/s.

V čase od pondelka 24. mája 22. hodiny do utorňajšieho rána môže dôjsť podľa SHMÚ v dôsledku silných dažďov k lokálnym povodiam aj v okresoch Trnava, Galanta, Šaľa či Hlohovec. Ako uvádza hydrologická výstraha SHMÚ: „Vzhľadom na nasýtenosť povodia z predchádzajúcich zrážok a pravdepodobnosť výskytu intenzívnych búrok predpokladáme na tokoch vzostup vodných hladín s možnosťou dosiahnutia limitov najmä na menších tokoch.“

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2010 22:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.