reklama

V piatok podvečer hrozia búrky a lejaky, v ďalších dňoch nás čakajú tropické teploty

V piatok o 11:48 hodine vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu 1. stupňa pred búrkami a intenzívnymi lejakmi.

Tie môžu podľa meteorológov zasiahnuť región západného slovenska, vrátane Trnavy a okolia, v čase medzi 15. a 23. hodinou.

Mapa: SHMÚ

„V okresoch Bratislava, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda sa OJEDINELE očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s. Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje prostredníctvom svojej webovej stránky SHMÚ.

Letné počasie by malo podľa predpovedí pokračovať na Slovensku aj v ďalších dňoch. Počas víkendu sa majú teploty vyšplhať na 29 až 30 °C, pre budúci týždeň dokonca meteorológovia predpovedajú návrat tropických teplôt. Denné maximá môžu dosiahnuť až 35 °C.

Ulož ako PDF
Napísal 19. augusta 2011 12:40. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.