reklama

Počasie si nedá pokoj: búrky a lejaky hrozia aj dnes, očakáva sa aj vzostup hladín malých tokov

V stredu napoludnie vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) aktualizované výstražné spravodajstvo 1. stupňa pre trnavský a okolité regióny.

Až do zajtrajšieho rána trvá výstraha 1. stupňa pred búrkami, s ktorými môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky. „Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 20 – 30 mm a nárazy vetra  rýchlosť 17 – 23 m/s,“ upozorňujú meteorológovia.

Ilustračné foto

Pre trnavský región, ako aj celé dolné Považie platí do stredy večera hydrologická výstraha 1. stupňa.

SHMÚ varuje: „Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ uvádza sa v aktuálnom výstražnom spravodajstve meteorológov, ktoré ústav zverejnil v stredu o 12. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2011 13:14. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.