reklama

Meteorológovia očakávajú podvečer lokálne búrky, lejaky aj silný vietor

Lokálny výskyt búrok s krúpami, krátkodobými, no intenzívnymi lejakmi a silné nárazy vetra. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal varovanie pred nepriaznivými javmi počasia pre región Trnavy ako aj okolité okresy na piatok 27. mája v čase od 17. hodiny do polnoci.

Mapa: SHMÚ

„V okresoch Bratislava, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda sa očakáva OJEDINELE výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 17 – 25 m/s. Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza výstraha 1. stupňa aktualizovaná SHMÚ v dnes o 6. hodine ráno.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2011 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.