reklama

Meteorológovia vydali aktuálnu výstrahu pre búrkami a lejakmi s platnosťou do utorka rána

AKTUALIZOVANÉ v pondelok 6. júna 11.00 h:
SHMÚ vydal dnes dopoludnia výstrahu s platnosťou do utorka 7. júna 6. hodiny. Meteorológovia upozorňujú, že aj v trnavskom regióne sa môžu vyskutovať búrky s krúpami, „s ktorými môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky. Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 20 – 35 mm a nárazy vetra rýchlosť 17 – 23 m/s“.

Pôvodná správa z nedele:
Ráz počasia podobný tomu z predošlých dní sa má podľa meteorológov zopakovať aj v dnes. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na nedeľu 5. júna výstrahu 1. stupňa pred búrkami.

Výstraha platí od 12. až do 22. hodiny.

Meteorológovia očakávajú na celom území Slovenska „výskyt búrok, ojedinele s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky,  pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 14 – 22 m/s. Intenzita sprievodných javov nie je v danej ročnej dobe a oblasti výnimočná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza sa v aktuálnej výstrahe SHMÚ.

Dažďové zrážky môžeme podľa predpovede očakávať aj na začiatku budúceho týždňa.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2011 10:59. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.