reklama

SHMÚ upozorňuje na možný vzostup hladín vodných tokov aj v trnavskom regióne

Od dnešného poludnia až do odvolania platí aj pre región Trnavy a okolia 1. stupeň hydrologiockej výstrahy. Tú vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v súvislosti s očakávanými búrkami a možnými prívalovými zrážkami.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ vystríha SHMÚ na svojej internetovej stránke.

V niektorých slovenských regiónoch, najmä na Hornej Nitre, Hornom Považí a Liptove je v platnosti najvyšší tretí stupeň.

Prvý stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý môže spôsobiť relatívne malé nebezpečenstvo, škody na majetku menšieho rozsahu. Môže sa vyskytnúť aj niekoľkokrát do roka.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2010 15:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.