reklama

Obec Trstín investuje do protipovodňových úprav vodných tokov 900-tisíc eur

Obec Trstín plánuje zvýšiť ochranu svojich obyvateľov pred hroziacimi povodňami. Úpravy tokov Raková a Rosuchovský potok v celkovej dĺžke viac ako 1,6 km, spolu s rekonštrukciou vodnej nádrže na ploche 6800 m² majú začať v polovici budúceho roka.

Investičné náklady na realizáciu projektu dosiahnu 900 – tisíc eur. Stavebné práce potrvajú 18 mesiacov, s ukončením sa predpokladá v na konci roka 2013.

V regióne pohrozila veľká voda naposledy v Horných Orešanoch

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

Trstínčania vybudujú novú reguláciu vodných tokov, čím dosiahnu ich spomalenie v čase povodňových stavov a znížia riziko povodní. Rekonštrukcia vodnej nádrže má obnoviť jej schopnosť zdržať a spomaliť prietok vody v Rosuchovskom potoku počas povodňových stavov. V priebehu stavebných prác tiež dôjde k odstráneniu sedimentov, urovnaniu a novému vyspádovaniu dna, čím sa dosiahne zvýšenie kapacity nádrže. Úprava sa dotkne aj existujúcej betónovej hrádze. Súčasťou úpravy bude aj výsadba nových kríkov a stromov.

„Prietoky v potokoch prechádzajúcich obcou sa z dôvodu výdatnejších zrážok v ostatných rokoch zvýšili a predstavujú riziko lokálnych záplav. V záujme zníženia povodňového rizika a na zmiernenie nepriaznivých následkov povodní na ľudské zdravie, životné prostredie a majetok boli určené kritické úseky vodných tokov vhodné pre realizáciu technických opatrení,“ uvádza sa v projekte, ktorý obec predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2011 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.