reklama

V trnavskom okrese platila hydrologická výstraha najvyššieho 3. stupňa pred povodňami z trvalého dažďa

Neustávajúci dážď spôsobuje problémy na vodných tokoch po celom Slovensku. Na väčšine nášho územia, vrátane trnavského regiónu, prší bez prestania už tri dni. Zrážkomerné stanice v okolí Trnavy zaznamenali od pondelka do stredy úhrny v desiatkach litrov vody na meter štvorcový. Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) vydal v stredu 14. októbra 2020 pre okres Trnava výstrahy pred silným dažďom aj zvýšenou povodňovou aktivitou.

Dnes platí v okrese Trnava druhý najvyšší stupeň výstrahy pred možným výskytom intenzívneho dažďa. „V okrese Trnava sa ojedinele, najmä v Malých Karpatoch a blízkom okolí, očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 15 – 30 mm,“ upozorňuje SHMÚ.

Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, no vzhľadom na hydrologickú situáciu je pravdepodobnosť spôsobenia škôd vysoká, pripomínajú meteorológovia.

Ilustračné foto

Pre trnavský región platila od stredy 14. októbra do štvrtka rána aj hydrologická výstraha najvyššieho 3. stupňa pred povodňami z trvalého dažďa.

„Vzhľadom na súčasné a aj ďalšie predpokladané zrážky na daných povodiach očakávame vzostup vodných hladín s pretrvávaním stupňa povodňovej aktivity,“ uvádza SHMÚ

Dážď má podľa predpovede postupne ustávať v stredu vo večerných hodinách. Vo štvrtok očakávajú meteorológovia zlepšenie situácie a výrazne menej zrážok ako v uplynulých dňoch.

Výstrahu vo štvrtok 15. októbra v ranných hodninách znížili na 2. stupeň.

Zrážky sa však majú podľa aktuálnej predpovede opäť vrátiť počas piatka a soboty.

ZDROJ: SHMÚ

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2020 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V trnavskom okrese platila hydrologická výstraha najvyššieho 3. stupňa pred povodňami z trvalého dažďa”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.