reklama

Výstraha pred poľadovicou platí až do štvrtka

Aktualizované

V trnavskom regióne, ako aj prakticky na celom území Slovenska, hrozí až do stredy 15. januára 2020 poľadovica.

Meteorológovia aj policajti vystríhajú pred následkami tohto nepríjemného javu.

Trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová informovala, že v utorok 14. januára zaznamenala polícia v regióne viac škodových udalostí ako po iné dni.


Jedna z nehôd, pod ktorú sa podpísala poľadovica

FOTO: KR PZ Trnava

„Niektoré úseky ciest sú namrznuté, preto nezabudnite prispôsobiť svoju jazdu podmienkam na cestách. Dnes určite platí, že pomaly ďalej zájdeš. Polícia robí všetko preto, aby boli následky škodových udalostí a dopravných nehôd čo najskôr odstránené a nebránili v plynulom prejazde,“ uviedla.

Polícia tiež upozorňuje chodcov, aby vstupovali na cesty s ohľadom na brzdnú dráhu vozidiel.

Pri náhlom vstupe sa môže stať, že auto, aj napriek snahe vodiča, nemusí zastaviť.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na utorok výstrahu pred poľadovicou na území takmer celého územia Slovenska, vrátane okresu Trnava.

V utorok 14. januára o 9.30 hodine platnosť výstrahy najnižšieho 1. stupňa meteorológovia predĺžili do stredy 15. januára do 10. hodiny, v stredu počas dňa pridali výstrahu s platnosťou do štvrtka 16. januára.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2020 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstraha pred poľadovicou platí až do štvrtka”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.