reklama

V okrese Trnava platila hydrologická výstraha 3. stupňa, jarmok predĺžili do pondelka

AKTUALIZOVANÉ o 14.09 hod.:

V piatok dopoludnia môže podľa predpovede Slovenského meteorologického úradu spadnúť v okrese Trnava od 45 do 70 mm zrážok.

SHMÚ vydal dnes ráno pre celé územie západného Slovenska meteorologickú výstrahu 2. stupňa pred výdatnými zrážkami.

Hydrologickú výstrahu pre okresy Trnava a Pezinok dokonca meteorológovia zvýšili na 3. stupeň. Platila do 14. hodiny. Popoludní výstrahu znížili na 2. stupeň.

„Vzhľadom na už spadnuté zrážky a predpoklad ďalších intenzívnych zrážok a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ upozorňuje SHMÚ.

dazd-vystraha

Zdroj: SHMÚ

V trnavskom regióne prší s malými prestávkami už viac ako 24 hodín, intenzívne zrážky sa vyskytovali aj v nočných hodinách.

„Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ vystríhajú meteorológovia.

Pršať bude podľa predpovedí aj v sobotu, ubúdanie zrážok očakáva SHMÚ až v nedeľu.

Nepriazeň počasia výrazným spôsobom narúša aj priebeh Tradičného trnavského jarmoku.

Mesto pre počasie predlžuje jarmok do pondelka

Mesto podľa informácií vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča zisťuje záujem predajcov, ktorým chce ponúknuť možnosť zotrvania v Trnave aj počas pondelkového dňa pracovného pokoja.

„V tejto chvíli zisťujeme záujem predajcov. Kolotoče aj remeselníci môžu fungovať aj 15. septembra, reagujúc na aktuálny stav chceme vyjsť v ústrety aj ostatným predajcom a návštevníkom jarmoku a chceme im ponúknuť možnosť zostať o deň dlhšie. Samozrejme zdarma,“ uviedol Tomašovič v piatok ráno.

AKTUALIZOVANÉ o 14.09:

Jarmok bude predĺžený až do pondelka 15. septembra, stánky môžu byť otvorené do 18.00, potvrdil pre portál trnava-live.sk Pavol Tomašovič v popoludňajších hodinách.

jarmok
Ľudí bolo v centre vo štvrtok aj dnes dopoludnia málo

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2014 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V okrese Trnava platila hydrologická výstraha 3. stupňa, jarmok predĺžili do pondelka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.