reklama

V Dobrej Vode namerali v noci na nedeľu len 1,8 stupňa Celzia

Uplynulá noc na nedeľu 27. septembra 2020 priniesla podľa údajov Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) SR aj v našom regióne teploty blízke bodu mrazu. Pritom ešte vo štvrtok atakovali denné maximá v trnavskom regióne letných 25 stupňov Celzia.

Jedným z najchladnejších miest bola Dobrá Voda v okrese Trnava, kde namerali najnižšiu teplotu len 1,8 stupňa Celzia. Chladnejšie bolo minulú noc už len v Smrdákoch (1,3 °C) a Motyčkách (1,7 °C). Rovnakú teplotu 1,8 °C namerali okrem Dobrej Vody aj v Demänovskej Doline.

„V noci na dnes sa najmä v západnej polovici aj výraznejšie ochladilo. Dôvodom bola zmenšená oblačnosť v chladnom vzduchu, ktorý sa k nám dostal od juhozápadu až západu po prechode studeného frontu,“ priblížil SHMÚ.


Mapa SHMÚ (pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Nasledujúcu noc z nedele na pondelok 28. septembra očakávajú meteorológovia podobný interval nočnej minimálnej teploty, no situácia sa trochu zmení.

„Najteplejšie bude tentoraz na juhozápade, pretože počasie začne u nás od juhozápadu oblačnosťou a zrážkami ovplyvňovať ďalšia tlaková níž, ktorá sa v týchto chvíľach prehlbuje nad Talianskom,“ informuje SHMÚ.

V noci na dnes najchladnejšie na západe

V noci na dnes sa najmä v západnej polovici aj výraznejšie ochladilo. Dôvodom…

Uverejnil používateľ Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) Nedeľa 27. septembra 2020

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2020 19:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.